1. bizblog
  2. Biznes

Nie będzie lepszej okazji na wejście do świata kryptowalut. zondacrypto rozdaje bitcoina

Lokowanie produktu: zondacrypto

Rynek kryptowalut rośnie jak na drożdżach, a korzystanie z bitcoina, ethereum czy innych coinów jest coraz bezpieczniejsze - w miarę rozwoju kolejnych regulacji rynkowych. Najnowszy konkurs zondacrypto pozwoli na dołączenie do grona 420 mln ludzi, którzy posiadają kryptowaluty.

19.10.2023
14:48
bitcoin-energia-potrzeby

W styczniu minie już 15 lat, od kiedy Satoshi Nakamoto wykopał pierwszego bitcoina, dając początek rynkowi kryptowalut. Do dziś bitcoin wciąż jest dominującą kryptowalutą, ale cały rynek przeszedł bardzo daleką drogę - od ciekawostki, po znaczący element światowych finansów, a także kluczową formę oszczędności dla obywateli mniej stabilnych państw.

Większość rządów wciąż traktuje kryptowaluty jako aktywa, a nie walutę. Mimo, że nieliczni idą w ślady Salwadoru (gdzie bitcoin jest oficjalnym środkiem rozliczeniowym), to przepisy przygotowywane m.in. przez Unię Europejską nie sugerują delegalizacji kryptowalut. Wręcz przeciwnie, stopień rozwoju przepisów prawnych związanych z krypto sugeruje, że są one traktowane coraz poważniej. 

W Stanach Zjednoczonych kryptowaluty posiada już blisko 59 mln ludzi. Choć większość Amerykanów dość chłodno odnosi się do tej formy inwestycji, to sentyment zmienia się wraz z wiekiem. O ile zaledwie 4 proc. przedstawicieli generacji  “baby boomers” uważa kryptowaluty za dobrą inwestycję, to zdanie to podziela większość generacji Y i Z (odpowiednio 55 i 54 proc.).

Co roku wzrasta również przeciętna wielkość inwestycji w kryptowaluty. O ile w październiku ubiegłego roku były to zaledwie 4 tys. dol., to dziś jest to już blisko 4-krotnie więcej. Polacy inwestują w kryptowaluty znacznie mniejsze środki niż Amerykanie, jednak wynika to raczej z mniejszej siły nabywczej. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na sześciocyfrowe (lub większe) inwestycje. Polska średnia wynosi 7642 zł, ale mediana oscyluje już w okolicach tysiąca złotych. 

W sumie do inwestowania w kryptowaluty przyznaje się 12 proc. z nas. Przy czym o samych kryptowalutach słyszał już prawie każdy zapytany przez Polski Instytut Ekonomiczny.

“Wejście w kryptowaluty” jest dziś bajecznie proste

Założenie konta trwa kilka minut, a po weryfikacji tożsamości czy adresu większość giełd daje nam pełen dostęp do świata kryptowalut. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z nimi, to konkurs zondacrypto jest świetną okazją na rozpoczęcie nowej przygody. Każdy użytkownik giełdy może wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania w puli jest w sumie 1 bitcoin.

Nagrodzonych zostanie 280 osób.

Co trzeba zrobić, aby stanąć do rywalizacji o nagrody?

Najlepiej zacząć od zaobserwowania anglojęzycznego profilu zondacrypto (na Instagramie, Facebooku czy X) i skomentowania postu konkursowego przypiętego na danym profilu. W komentarzu należy napisać, dlaczego interesujemy się kryptowalutami, otagować znajomego i dodać kryptowalutowy hashtag, np.:

Follow cryptocurrencies market to participate in a transformative and decentralized financial ecosystem #ethereum.

Dzięki temu nie tylko podzielimy się swoją pasją ze znajomymi, ale być może przekonamy część z nich, że warto na własnej skórze sprawdzić, jak wygląda korzystanie z kryptowalut.

Następnie - jeśli nie mamy jeszcze konta - należy zarejestrować się na giełdzie i zasilić nasze konto amerykańskimi dolarami, brytyjskimi funtami, euro lub złotówkami (kwota powinna być równa co najmniej 20 dolarom). Pieniądze należy następnie wykorzystać do kupna dowolnej kryptowaluty. Może to być największa z nich - bitcoin, ale również token PSG (jeśli jesteśmy fanami tej drużyny), Dogecoin czy Solana.

Najważniejsze jest kreatywne podejście do komentarza

To na jego podstawie wybranych zostanie 280 zwycięzców. zondacrypto podzieli wśród nich środki w sposób następujący:

  • 1. miejsce: $2500 USD w BTC
  • 2. miejsce: $1400 USD w BTC
  • 3. miejsce: $700 USD w BTC
  • 4. miejsce: $400 USD w BTC
  • 5 miejsce: $250 USD w BTC
  • 6-10 miejsce: $150 USD w BTC
  • 11-100 miejsce: $100 USD w BTC
  • 101-280 miejsc: $50 USD w BTC

Choć z wypełnieniem wymogów najlepiej nie zwlekać, to organizatorzy dali uczestnikom dużo czasu. Konkurs zakończy się 31 października tego roku. Wygrane bitcoiny będzie zaś można dalej zainwestować w kolejne kryptowaluty.

Organizator zastrzega, iż wartość 1 bitcoina (BTC), stanowi przybliżoną jego wartość przeznaczoną na nagrody w niniejszym konkursie i została ustalona na podstawie średniego kursu bitcoina, przyjętego na dzień ogłoszenia konkursu. W przypadku zmiany kursu średniego bitcoina podczas trwania konkursu, liczba zwycięzców lub wysokość nagród w konkursie nie ulegnie zmianie.

Lokowanie produktu: zondacrypto
Najnowsze
Zobacz komentarze