Tworzą konkurencję dla Revoluta, Reddita i LinkedIna. Poprzeczkę Polacy zawiesili sobie wysoko
Mają już własny blockchain i kryptowalutę AJN, które rozprowadzają w modelu ICO. Dzięki temu PonoPrime umożliwi handel wieloma kryptowalutami z jednego miejsca.

AJN to nazwa kryptowaluty i technologii, która ją napędza. Active Junction Network to tzw. łańcuch łańcuchów, który umożliwia przyłączanie innych blockchainów. W ten sposób polska aplikacja może komunikować się z wieloma kryptowalutami
Firma prowadzi obecnie własne ICO – sprzedaje coiny AJN, aby pozyskać kapitał. W przyszłości ich wartość będzie określała zyski i wartość firmy. Nie to ma być jednak głównym źródłem przychodów. Tę rolę mają pełnić nowe usługi.
Pierwszą będzie konkurent Reddita
Rzeczywiście, informacje są dziś rozproszone po różnych źródłach. Do powyższej listy dodałbym jeszcze fora, blogi, czy media społecznościowe. Jak jednak ocenić, która informacja jest wartościowa, a która wzmaga jedynie szum?
System ma również zachęcać użytkowników do tworzenia materiałów użytecznych dla społeczności. Ma działać na podobnej zasadzie do redditowej karmy.
Porada, która opisze jak rozwiązać problem od A do Z
Porady będzie można tłumaczyć, zarabiając na ich dostępności na innych rynkach. Porada może być ulepszana, oceniana i komentowana. Autorzy mogą również ze sobą konkurować - tak przedstawiają się fundamenty rozwiązania.
Networking ma zaś konkurować z LinkedInem.

Oponuję stwierdzeniem, że każdy profil ma swojego właściciela, więc dane nie należą do jednej osoby. Faktem jest jednak, że nie możemy przenosić informacji czy kontaktów pomiędzy mediami społecznościowymi. W usłudze budowanej przez PonoPrime baza wiedzy o osobach ma zostać jednak zorganizowana w nieco inny sposób.

Communicator.prime, czyli szyfrowany komunikator
Platforma ma również umożliwiać komunikację pomiędzy użytkownikami z wykorzystaniem szyfrowania. Komunikator ma mieć możliwość integracji z Signalem czy Telegramem i innymi platformami, obsługującymi API. Wyróżniać ma go zaś 4-kilowe szyfrowanie, które ma zapewniać większą prywatność, niż np. WhatsApp.
Komunikator będzie obsługiwał zewnętrzne API, więc będzie go można zaimplementować w innych systemach. Podobnie zresztą jak pozostałe usługi, które umożliwią np. autoryzację na modę Google'a czy Facebooka.
Zapowiedzi są szumne. Czy polskiemu zespołowi uda się je dowieźć? Przekonamy się jeszcze w tym roku, wersja beta usługi Knowledge, wykorzystującej grafy wiedzy ma się pojawić jeszcze we wrześniu..