REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Nauka

AI nauczy języków obcych. Twórca Docplannera wyłożył kasę na ukraiński startup

Ukraiński startup Preply wspiera korepetytorów językowych wykorzystując sztuczną inteligencję. Dzięki inwestycji opiewającej na 70 mln dol. przygotuje asystenta dla korepetytorów i spersonalizowane narzędzia edukacyjne. (na zdj. Kirill Bigai, współzałożyciel platformy korepetycji Preply.com)

23.07.2023
7:43
Ukraiński startup Preply uczy języków z pomocą AI
REKLAMA

Preply to e-learningowa platforma, łącząca korepetytorów z uczniami. Teraz tym pierwszym pomagać będzie asystent AI. Stworzy ćwiczenia na gramatykę, podpowie, jak poprowadzić konwersację i co zadać w ramach pracy domowej. W ten sposób nauczyciele będą mogli skupić się na bardziej skomplikowanych zadaniach.

REKLAMA

Asystent przeanalizuje też progres uczniów i wskaże obszary, w których mają trudności. Opracuje spersonalizowane plany lekcji i prześle podsumowanie, które pozwoli korepetytorom na lepsze dopasowanie się do potrzeb ucznia.

Pieniądze na stworzenie asystenta pochodzą z właśnie zamkniętej rundy inwestycyjnej.

Mariusz Gralewski wśród inwestorów w rundzie na 70 mln dol.

Przedsiębiorca dołączył do polskiego funduszu Inovo VC, który już wcześniej zainwestował w Preply.

Preply jest jedną z najszybciej rozwijających się globalnych marek edtech i w mojej ocenie ma szansę zostać wieloletnim liderem branży w Polsce i na świecie – stwierdził Mariusz Gralewski.

W ciągu ostatnich trzech lat przychody firmy wzrosły 10-krotnie. Także dzięki segmentowi biznesowemu. Preply może się bowiem pochwalić kontraktami z Datadog, GroupM i Bain, których pracownicy mogą podnosić swoje kompetencje językowe z poziomu platformy. W przyszłości Preply ma pomagać w uzyskaniu certyfikatu TOEFL iBT.

Preply zatrudnia już ponad 500 osób i współpracuje z 35 tys. korepetytorów

900 z nich urodziło się w Polsce. Dziś dwóch z pięciu z nich uczy jednak z innego kraju. Co ciekawe, aż 72 proc. uczniów Preply w Polsce uczy się angielskiego, a następnie hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego i włoskiego. Z drugiej strony, największe zainteresowanie nauką języka polskiego jest w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Ukrainie i Francji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA