Takie podwyżki dostaną emeryci. Jest ważna zmiana dla seniorów
Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach, który wprowadza zasadę, że gdy inflacja w pierwszym półroczu przekracza 5 proc., to we wrześniu przeprowadzana jest druga waloryzacja tych świadczeń. Do tej pory dwukrotna waloryzacja była stosowana w przypadku płacy minimalnej, choć pewną namiastką waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych była tak zwana czternasta emerytura.

REKLAMA