REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

No Fluff Jobs poszuka programistów dla firm z kraju tulipanów. Jak się zarabia i pracuje w Holandii?

No Fluff Jobs, polski serwis z ofertami pracy dla IT, rozpoczyna działalność w Holandii. Do tej pory firma koncentrowała się na rynkach polskim, węgierskim, czeskim, słowackim i ukraińskim.

26.10.2022
9:47
No Fluff Jobs poszuka programistów dla firm z kraju tulipanów. Jak się zarabia i pracuje w Holandii?
REKLAMA

Tomasz Bujok, CEO No Fluff Jobs, widzi ogromny potencjał w rynku holenderskim.

REKLAMA

Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc podzielić się naszą wizją transparentności i skutecznej rekrutacji IT w kolejnym kraju, czyli Holandii. To znaczący krok naprzód dla całej naszej firmy, ponieważ po raz kolejny rozbudowujemy nasz wpływ na rynek ogłoszeń IT w Europie w coraz większym zakresie – komentuje szef No Fluff Jobs.

 class="wp-image-1949467"

Wynagrodzenia IT w Holandii. Średnia: 64 tys. euro

No Fluff Jobs opisując nowy rynek, na którym zamierza wystartować, podkreśla, że ponad dwie trzecie pracujących tam programistów nie jest urodzonych w Holandii, dziewięciu na dziesięciu pracuje zdalnie, a średnie roczne wynagrodzenie seniorów wynosi około 64 tys. euro (raport Offerzen). Zdaniem rekruterów w najbliższym czasie wynagrodzenia pójdą w górę ze względu na dynamicznie rosnące zapotrzebowanie na koderów.

Jedna trzecia programistów w Holandii planuje w tym roku zmienić pracodawcę – o 7 proc. więcej niż rok wcześniej (dane Offerzen). Ponad połowa specjalistów, którzy uważają, że nie mają obecnie możliwości rozwoju zawodowego, albo już szuka, albo planuje w ciągu roku rozpocząć poszukiwania nowego pracodawcy.

Z drugiej zaś strony 90 proc. pracowników, którzy mają możliwość podnosić swoje kompetencje u obecnego pracodawcy, deklaruje, że zostanie u niego co najmniej 5 lat.

Praca IT w Holandii: poszukiwani spece od Pythona

Holandia miała w 2021 roku największy na kontynencie odsetek (56%) tzw. trudnych stanowisk technologicznych (oferty pracy, które pozostają na portalach ogłoszeniowych przez ponad 60 dni) do obsadzenia (dane State of European Tech).

REKLAMA

To innowacyjny rynek, słynący z przedsiębiorczości – Holendrzy zakładają przeciętnie 2,6 razy więcej startupów niż wynosi średnia europejska – zauważa No Fluff Jobs.

Najbardziej pożądanym językiem programowania w Holandii w 2022 jest Python (30 proc.), zaraz za nim znalazł się Go (29 proc.), a na kolejnych miejscach: TypeScript (26 proc.), Rust (22 proc.) oraz JavaScript (17 proc.).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA