REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Navigator przeprowadzi spółki od crowdfundingu do giełdy. Na pierwszy ogień idą gamedevy

Navigator nie celuje w młode spółki na etapie seed. Zamiast tego chce współpracować z firmami, które dobijają się do drzwi giełdy.

01.06.2021
15:37
Navigator przeprowadzi spółki od crowdfundingu do giełdy. Na pierwszy ogień idą gamedevy
REKLAMA

Grupa Navigator działa na polskim rynku już od 15 lat. Przez ten czas przeprowadziła ponad 145 transakcji o łącznej wartości przekraczającej 4,5 mld zł. Teraz wypływa na nowe wody w ramach platformy Navigator Crowd, która zajmie się finansowaniem społecznościowym dla spółek na etapie pre-IPO.

REKLAMA

Oferujemy platformę crowdfundingową w połączeniu ze wsparciem w potencjalnym wejściu na giełdę

– mówi Artur Granicki, prezes zarządu Navigator Crowd.

CEO pracował wcześniej przez rok w Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie szefował departamentowi fintechowemu. Na czele Navigator Crowd stoi od kwartału. Jego pierwszym testem będzie kampania studia produkującego gry Weird Fish, niezależnego studia gamingowego założonego w 2019 roku przez Marka Sobóla oraz Wiktora Szymańskiego.

Soból jest jednym z twórców „Green Hell”, symulatora, pozwalającego na przeniesienie się w świat puszczy amazońskiej. Pełnił również funkcję prezesa zarządu Techland Warszawa, w którym odpowiadał m.in. za rozwój działu Level Designu. W tej samej firmie przez ostatnie sześć lat pracował Szymański, gdzie odpowiedzialny był m.in. za organizację produkcji oraz pracę zespołu level designerów.

„Odyssey: Your Space, Your Way” od Weird Fish jeszcze w tym roku

Mowa sandboksie w przestrzeni kosmicznej utrzymanym w etetyce lat ’80. Tytuł ma już wydawcę – 505 Games, który jest częścią Digital Bros.

Pragniemy, aby rozpoczęcie sprzedaży pokryło się z naszym wejściem na NewConnect. Jednak wychodząc naprzeciw zainteresowaniu jakie spływało do nas od potencjalnych inwestorów, postanowiliśmy poprzedzić ten krok przeprowadzeniem emisji na platformie Navigator Crowd

– podkreśla Marek Soból, prezes zarządu Weird Fish S.A.

Inwestorzy kupią akcje przed wejściem na NewConnect

Weird Fish to dopiero początek. Navigator Crowd celuje w spółki, które w ciągu maksymalnie trzech lat będzie można wprowadzić na NewConnect lub GPW.

 class="wp-image-1447411"

Nie skupiamy się na jednej branży. Analizujemy spółki technologiczne, gamingowe, produkcyjne, z branży energetyki, elektromobilności czy medtechy

– wymienia Granicki.

I zdradza, że ok. 50 spółek zainteresowanych jest przeprowadzeniem emisji na Navigator Crowd. Perspektywa IPO nie będzie jednak koniecznością do nawiązania współpracy.

Wymagamy, aby był to element planu rozwoju każdego emitenta. W pewnych sytuacjach możemy mieć na przykład inwestora branżowego, który zrobi wykup akcji. Takie sytuacje mogą się zdarzyć, muszą one jednak być z korzyścią dla spółki i akcjonariuszy

– tłumaczy Granicki.

W przyszłym roku pojawi się wtórny obrót akcjami

Inwestorzy będą mogli handlować akcjami pochodzącymi z emisji crowdfundingowych. Dostęp uzyskają również inwestorzy spoza platformy, jednak nie będą mogli kupować i sprzedawać akcji będących częścią oferty publicznej.

REKLAMA

Obrót akcjami będzie dostępny także po wejściu spółki na giełdę. Jeśli więc inwestor nie ma konta maklerskiego, będzie mógł w dalszym ciągu obracać akcjami spółek z crowdfundingu

– wyjaśnia Granicki.

Ma to motywować spółkę do dbania o akcjonariuszy i przyzwyczajać do standardów giełdowych w zakresie dbania o właściwy kurs akcji i kontaktu z inwestorami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA