REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie /
  3. Zdrowie

mojeId w prywatnej opiece medycznej. Medicover Polska wprowadza nowe uwierzytelnienie

Do tej pory usługa Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) mojeID, czyli zdalne potwierdzanie tożsamości w oparciu o dane pochodzące z zaufanego źródła, zarezerwowana była dla instytucji finansowych. Teraz ma być też przydatna w służbie zdrowia.

12.12.2019
14:01
mojeId w prywatnej opiece medycznej. Medicover Polska wprowadza nowe uwierzytelnienie
REKLAMA

Nic dziwnego, że na usługę mojeID w pierwszej kolejności przychylnym wzrokiem spojrzeli przedstawiciele banków i instytucji finansowych. Takie rozwiązanie pomagało ich klientom wykonać sporo formalności bez nawet konieczności wychodzenia z domu. mojeID w jednoznacznym sposób ustalało, kto jest „z drugiej strony” i pozwalało na załatwienie wielu spraw od ręki.

REKLAMA

Z takiego dobrodziejstwa mogli wcześniej cieszyć się m.in. klienci PKO Banku Polskiego, Pekao S.A., ING Banku Śląskiego czy też Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Obrót Detaliczny. Teraz KIR pokazuje, że ich usługa z powodzeniem poradzi sobie też w innych obszarach. I tak mojeID trafiło po raz pierwszy do prywatnej opieki medycznej.

mojeID, czyli do lekarza z aplikacji

Z usługi mojeID mogą korzystać teraz pacjenci Medicover Polska, potwierdzając swoją tożsamość i uzysując dostęp do portalu pacjenta oraz aplikacji mobilnej bez konieczności odwiedzania recepcji centrum medycznego.

Zdaniem Artura Białkowskiego, członka zarządu Medicover Sp. z o.o., znaczenie usług zdalnych w opiece zdrowotnej będzie w najbliższych latach systematycznie rosło. 

Telemedycyna, czyli porady medyczne i kontakt z lekarzem za pośrednictwem telefonu, czatu i wideorozmowy, już dziś stanowią blisko 40 proc. wszystkich odbywanych u nas wizyt. Mając tę świadomość, jako pierwsza prywatna firma medyczna, zdecydowaliśmy się na wdrożenie usługi mojeID

– tłumaczy.

Konkurencja usług medycznych już nie będzie taka sama

Według przedstawicieli KIR usługa mojeID może dać odczuwalną przewagę nad konkurencją. Dlatego obecnie przygotowywane jest wdrożenie jej także w takich obszarach jak telekomunikacja, ubezpieczenia i usługi finansowe. W przypadku opieki zdrowotnej pozwoli to usprawnić obsługę pacjentów i rozwinąć katalog usług dostępnych online. Wdrożenie mojeID oznacza łatwiejszą identyfikację pacjenta, a tym samym przyspiesza proces rejestracji do usług medycznych. Umożliwia udostępnianie online wrażliwych danych medycznych, jak wyniki badań, przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

REKLAMA

Jesteśmy przekonani, że mojeID będzie wspierać nas w realizacji tych działań. mojeID jest rozwiązaniem znakomicie dopasowanym do potrzeb sektora usług medycznych w Polsce

- przekonuje Magdalena Dębowska, kierownik ds. serwisów internetowych w Medicover Polska.

Dla rozwoju tego segmentu rynku krytyczne są kwestie zagwarantowania bezpieczeństwa i poufności danych, szczególnie w kontekście usług świadczonych online. Mamy pełną świadomość wagi tego zobowiązania -

dodaje Piotr Alicki, prezes zarządu KIR.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA