REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Wanna some milk? Yuck! Amerykanie skazali największego producenta mleka na bankructwo

Rynek produktów na bazie krowiego mleka kurczy się w USA z każdym rokiem. Popularność zyskują za to roślinne zamienniki mleka z mniejszą zawartością cukru. Ofiarą tego trendu właśnie padł największy producent krowiego mleka w USA, Dean Foods, firma z blisko 100-letnią tradycją.

13.11.2019
11:42
Bankructwo największego producenta mleka w USA. Rynek kurczy się, zmieniają się gusta
REKLAMA

Bankructwo Dean Foods nie jest jeszcz przesądzone. Jak podaje CNN Business, w grę może wchodzić sprzedaż całej lub prawie całej firmy. Taką transakcją jest zainteresowana spółdzielnia Dairy Farmers of America.

REKLAMA

Dean Foods to firma z 94-letnim stażem, która w ciągu ostatnich lat zmagała się ze spadkiem sprzedaży. Odbiło się to na akcjach, które w tym roku poleciały w dół aż o 80 proc. Dodatkowym ciosem był koniec współpracy z Walmartem, który otworzył własny zakład mleczarski.

Firma, która znana jest w Stanach Zjednoczonych z produktów takich jak Dairy Pure, Organic Valley czy mleko Land O'Lakes, miała problem z wypłatą pensji dla swoich pracowników. Ostatecznie pieniądze zostały wypłacone dzięki pożyczce w wysokości 850 mln dolarów.

Pomimo naszych najlepszych starań, by nasza firma była bardziej elastyczna i wydajna, nadal odczuwamy wpływ trudnych warunków na rynku, charakteryzującym się ciągłym spadkiem konsumpcji mleka - napisał w oświadczeniu prezes firmy, Eric Beringause.

W dalszym ciągu dostarczamy klientom nieprzerwane dostawy wysokiej jakości produktów mlecznych, a także wspieramy naszych dostawców produktów mlecznych i innych partnerów

- podkreślił Beringause.

Napoje roślinne coraz popularniejsze

Rynek napojów roślinnych, które dla wielu osób są zamiennikiem mleka krowiego, systematycznie rośnie. Według CNN Business, w porównaniu z zeszłym rokiem producenci mleka owsianego zyskali na sprzedaży 53 mln dolarów.


REKLAMA

Wpływy nie są jeszcze tak wysokie, jak przy tradycyjnych produktach zwierzęcego pochodzenia, ale trend jest wyraźny. Cenowo krowie mleko wypada jednak korzystniej, co dla wielu jest decydującym czynnikiem.

Najczęstsze powody wyboru alternatywnego mleka to: nietolerancja na laktozę, prowadzenie wegańskiego trybu życia, wrażliwość na wykorzystywanie zwierząt do produkcji żywności czy względy smakowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA