REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

InPost czeka, aż wrócimy do biur. Nie zdziwcie się, gdy paczkomaty będą na was tam czekać

My zastanawiamy się, czy po czwartej fali zaczniemy masowo wracać do biur, a InPost już wie. To znaczy, wygląda na to, że tak jest, bo Rafał Brzoska instaluje nowe Paczkomaty w zagłębiach biurowych.

26.08.2021
14:26
inpost-appkomaty-ekologia
REKLAMA

Podium Park w Krakowie, A4 Business Park w Katowicach, warszawski Batory I i Tryton Business House w Gdańsku. InPost nabiera prędkości w stawianiu maszyn paczkowych. A to podobno dopiero początek.

REKLAMA

W komunikacie prasowym mówi o tym Artur Apostoł, chief operating Officer w Globalworth Poland, firmy zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami. Globalworth rozpoczęło z InPostem szerszą współpracę.

Z czasem będziemy chcieli ją rozszerzać o kolejne miasta i budynki 

- dodaje Apostoł.

Paczkomaty dla korporacji

Na razie spółka Rafała Brzoski zainstalowała koło biur jedenaście automatów paczkowych. InPost wychodzi dzięki temu poza okolice osiedli mieszkaniowych, sklepów i stacji benzynowych. Pojawia się tam, gdzie wielu białych kołnierzyków chciałaby go widzieć najbardziej. W swoim miejscu pracy.

Dzisiejsze biurowce to molochy mieszczące w sobie tysiące ludzi. Zazwyczaj stosunkowo zamożnych. Problemu z popytem raczej nie będzie. Pytanie, czy konsumentom nie będzie jednak wygodniej odbierać paczek spod domu niż zabierać je z pracy i zawozić do mieszkania.

Z drugiej strony, Paczkomaty na osiedlach coraz częściej się zapychają, a przesyłki trafiają do punktów odbioru. Może to jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Druga kwestia to nasz powrót do biur. Przez pewien czas mogłoby się wydawać, że firmy w decydującym momencie się zawahają. Że przeważą korzyści z przerzucenia kosztów na pracowników dzięki pracy. Okazało się jednak, że te obawy (nadzieje?) są bezpodstawne.

REKLAMA

Rzeczpospolita cytowała badanie firmy Cushman & Wakefield, z których wynika, że 45 proc. firm chce wdrożyć hybrydowy model pracy. Przejście na tryb zdalny nie jest rozważane przez żadne ankietowane przedsiębiorstwo.

Właściciele i zarządcy biurowców wykorzystują więc okres zawieszenia do unowocześnienia budynków. Cyfrowa transformacja obejmuje na przykład systemy do zarządzania biurkami, wirtualne recepcje i wykorzystanie kodów QR. I wydaje się, że Paczkomaty w całej swojej bezobsługowej naturze dobrze się w ten nowy model działania biurowców wpisują.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA