REKLAMA
 1. bizblog
 2. Biznes
 3. Technologie

Z taką promocją sukces murowany. Sebastian Kulczyk stawia na trzy niezwykłe startupy

Czwarta edycja InCredibles, programu mentoringowego stworzonego przez Sebastiana Kulczyka dla startupów, dobiegła końca. Pandemia wymusiła wdrożenie przez organizatorów nowej formuły, ale uczestnicy wydarzenia nie powinni być zawiedzeni.

25.03.2021
16:58
Z taką promocją sukces murowany. Sebastian Kulczyk postawił na trzy niezwykłe startupy
REKLAMA

Konsekwentnie rozwijamy program InCredibles, tak aby jak najlepiej odpowiadał na oczekiwania uczestniczących w nim spółek. Elastycznie dobieramy formy wsparcia, nieustannie powiększamy grono naszych mentorów i partnerów

– powiedział inicjator wydarzenia Sebastian Kulczyk.
REKLAMA

Jak podkreślił, niezmienne w InCredibles jest jedno: zawsze jest to program szyty na miarę potrzeb i wyzwań, przed którymi w danym momencie stają finaliści.

W ciągu 12 miesięcy trwania programu 10 spółek skorzystało z blisko 100 godzin indywidualnych i grupowych konsultacji oraz warsztatów z ponad 30 mentorami. Otrzymali też szansę pokazania się na prestiżowych konferencjach., takich jak European Tech & Start-up Days, Business Insider Global Trends Festival czy Master & Robots.

W ramach utworzonej wiosną 2020 r. Incredible Academy przygotowano cykl webinarów i podcastów, które odtworzono 100 tys. razy.

Ich formuła była w najwyższym możliwym stopniu dostosowana do oczekiwań i najważniejszych potrzeb uczestników, tak aby realnie wspierać rozwiązywanie bieżących problemów lub korzystać z pojawiających się w okresie pandemii okazji do rozwoju

– wskazali organizatorzy.

Kto brał udział w InCredibles?

 • Handerek Technologies, który opracował technologię przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych między innymi w paliwa alternatywne.
 • Molecule.One – twórcy oprogramowania wykorzystującego sztuczną inteligencję do planowania syntez chemicznych. Warszawski startup udostępnia swój soft badaczom pomagającym w walce z koronawirusem.
 • Therapify – stoi za aplikacją umożliwiającą przeprowadzanie psychoanalizy online.
 • Skriware – oferuje szkołom kursy i szkolenia oparte o druk 3D i robotykę wspomagające naukę matematyki, chemii, fizyki i biologii.
 • Progresja Space – krakowianie projektują i budują nietoksyczne i wysokowydajne systemy napędowe dla niewielkich satelitów typu smallsat.
 • KPMP – specjalizuje się w budownictwie drogowym i pracuje nad skróceniem procesu budowy drogi z pięciu etapów do jednego.
 • Biotts to zespół naukowców rozwijający technologie transportu i receptur leków dla onkologii, dermatologii oraz chorób autoimmunologicznych w oparciu o unikatowe technologie produkcji, łączenia substancji oraz wiedzy, w jaki sposób komórki ludzkie się komunikują między sobą.
 • NataLab – opracował prototypy instalacji do zgazowania organicznych odpadów niebezpiecznych dla środowiska oraz wielowarstwowych odpadów elektronicznych.
 • ICsec – twórcy systemu Scadvance do monitorowania i wczesnego ostrzegania przed cyberatakami dla sieci przemysłowych i przedsiębiorstw z infrastrukturą krytyczną.
 • Gamehag – portal przetłumaczony w dziewięciu językach skupiający 6,5 mln użytkowników wykorzystujący ich zaangażowanie do testowania nowych gier online.

Elevator Pitch: masz 15 minut, by się zaprezentować

Wydarzeniem kończącym czwartą edycję InCredibles był Elevator Pitch – blisko pięciogodzinna wideokonferencja, podczas której finaliści InCredibles 2020 mogli zaprezentować swoje pomysły biznesowe przed przedstawicielami funduszy venture capital i polskiego środowiska startupowego.

W spotkaniu uczestniczyli: Eliza Kruczkowska, Chief Innovation Officer w Polskim Funduszu Rozwoju, Marcin Hejka, Co-Founder & General Partner OTB Venture Capital, Michał Kramarz, Head of Google for Startups CEE, Michał Rokosz, Partner Inovo Venture Partners oraz Sebastian Kulczyk, Founder Manta Ray Ventures.

Każdy ze startupów otrzymał na wyłączność wirtualną scenę na 15 minut. Pięć minut mógł przeznaczyć na prezentację startupu, a kolejne dziesięć trwała dyskusja oraz seria pytań i odpowiedzi. Po zakończeniu prezentacji jurorzy przedyskutowali wystąpienia startupów we własnym gronie, a następnie podsumowali każde z nich, wybrali najciekawsze propozycje i przyznali swoje nagrody.

Muszę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem tego, co dziś zaprezentowaliście

– przyznała po wszystkim Eliza Kruczkowska z PFR.

Sebastian Kulczyk stawia na Molecule.One, Skriware i Biotts

Eliza Kruczkowska w ramach programu „PFR dla miast” zaproponowała Handerek Technologies i NataLab dalsze spotkania z analitykami i dyrektorami inwestycyjnymi PFR, które mogą skutkować pokazowymi instalacjami dla samorządów zainteresowanych takimi rozwiązaniami. Z kolei Biotts i Molecule.One zaprosiła do rozmów i negocjacji z funduszem PFR Life Science specjalizującym się w biotechnologii.

Michał Kramarz (Google for Startups) spółkom Biotts i Molecule.One zaproponował bezpośredni mentoring z perspektywy wsparcia technologicznego oraz zaprosił do współpracy w ramach przygotowywanego właśnie projektu medical i health-tech. Również spółkom Skriware i Therapify zaoferował dalsze wsparcie i rozmowy.

Marcin Hejka (OTB Venture Capital) wyróżnił Molecule.One i Progresja Space. Spółce ICSec zaoferował dodatkowe konsultacje, a Łukaszowi Pstrongowi z Therapify indywidualny mentoring.

REKLAMA

Michał Rokosz z Inovo Venture Partners zaprosił do dalszych rozmów i zaoferował skontaktowanie z innymi funduszami z obszaru life science spółce Biotts. Docenił też pasję twórcy Therapify. Firmie KPMP zaproponował kontakt z zespołem, który może się podzielić doświadczeniem z dziedziny komercjalizacji podobnych rozwiązań, a Gamehag – spotkania i rozmowy z największymi w Polsce spółkami gamingowych oraz ze specjalistami z Izraela, którzy mają duże doświadczenie w monetyzacji.

Sebastian Kulczyk do dalszych rozmów zaprosił Molecule.One, Skriware i Biotts, podkreślając, że life-science i edukacja to obszary najbliższe jego sercu. Zapowiedział, że kilku innym spółkom zaproponuje dodatkowo rozmowy z globalnymi firmami i innymi funduszami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA