Energetyki tylko dla dorosłych. Posypią się słone kary
Napoje energetyczne w Polsce będą traktowanie niemal jak alkohol. Od 1 stycznia przyszłego roku nie kupi ich legalnie osoba niepełnoletnia, a kara dla sprzedawcy łamiącego ten zakaz wyniesie do 2 tys. zł. Na wszelki wypadek zakazano też sprzedaży energetyków w maszynach vendingowych – nawet tam, gdzie dzieci i młodzież nie mają wstępu. Główna różnica w porównaniu z alkoholem jest taka, że energetyki będzie można bez ograniczeń reklamować.

REKLAMA
