REKLAMA

Cypherdog zbiera pieniądze na podbój USA. Polacy oferują coś, o czym dzisiaj marzy cały świat

Polski startup wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa komunikacji. Cypherdog umożliwia szyfrowanie metodami, które gwarantują całkowitą poufność. Odbiorca „trzyma klucz w swojej kieszeni” i tylko on ma do niego dostęp.

cyberbezpieczeństwo-raport-Grant-Thornton
REKLAMA

Bezpieczeństwo to dzisiaj priorytet. W świecie online oznacza prywatność  i odporność na zhakowanie. Na pierwszy rzut oka można założyć, że skoro używamy uwierzytelniania dwuskładnikowego, to jesteśmy odporni na włamanie. Nic bardziej mylnego. Wśród wielu czynników, które grają rolę w zachowaniu bezpieczeństwa kluczowe jest szyfrowanie.

REKLAMA

Najważniejsze w szyfrowaniu jest to, w jaki sposób generowane są klucze i kto ma (lub może mieć do nich dostęp), a także czy w rozwiązaniu istnieje jakaś trzecia strona, która może być (celowo lub niecelowo) źródłem pojawienia się kolejnych

– mówi Sebastian Krakowski, założyciel Cypherdoga, który w IT działa od dekady.

Krakowski zbudował wcześniej MSNetwork Inc, firmę dostarczającą rozwiązanie prywatnej i szyfrowanej chmury. Jak przystało na seryjnego przedsiębiorcę, po jej sprzedaży zaczął budować kolejną. Do zespołu jako współzałożyciele dołączyli Paweł Musiał i Przemysław Kucharzewski – i tak powstał Cypherdog, który ma zmienić podejście do szyfrowania.

Zero-knowledge security, czyli każdy użytkownik ma klucz do odszyfrowania treści

Ani Cypherdog, ani dostawca usługi poczty elektronicznej nie ma do niego dostępu, co jest krokiem naprzód w stosunku do usługodawców, którzy utrzymują klucze na serwerze. W ten sposób mogą mieć dostęp do naszych danych po ich odszyfrowaniu.

Cypherdog pozwala również na potwierdzanie tożsamości użytkowników komunikacji i uniemożliwia podmienienie np. klucza prywatnego. Program może jednym kliknięciem szyfrować i rozszyfrowywać e-maile oraz załączniki. Jest to kluczowe zwłaszcza w kontekście invoice hackingu. Ten rodzaj ataku polega na podmianie treści załącznika lub podszyciu się pod nadawcę. Podrobiona faktura, różni się tylko jednym elementem od oryginalnej – numerem konta. W ten sposób atakujący może przekierować przelewy od niczego nie spodziewającej się firmy na własne konto.

Cypherdog daje pewność, że do treści maila nie ma dostępu ktokolwiek niepowołany

To kluczowe w kontekście szpiegostwa gospodarczego, czyli przechwytywania ofert, umów czy danych klientów. Wówczas atakującemu zależy, aby nie zostać wykrytym i dalej korzystać z pozyskanych informacji.

Przez jeden incydent i ujawnienie możemy stracić lata budowy marki i wiarygodności firmy, klientów czy wręcz może on skutkować bankructwem organizacji. Możemy tracić szanse sprzedaży, przegrywać przetargi i postępowania prywatne, tracić klientów – wymienia Krakowski.

Przedsiębiorca podkreśla, że jego firma nie kolekcjonuje danych ani metadanych w celach marketingowych. Zamiast tego zarabia na sprzedaży licencji. Program dostępny jest jednak również w wersji darmowej, pozwalającej na odszyfrowanie wiadomości e-mail i załączników. W wersji dla jednego użytkownika usługa kosztuje 60 dolarów rocznie. Wersja biznesowa dla zaś 80 dol. rocznie na użytkownika.

Z usług Cypherdoga korzystają biura rachunkowe, kancelarie prawne i agencje HR

Polacy sprzedają za pośrednictwem marketplace'ów, partnerów i dystrybutorów, dzięki czemu klientów znajdują w Indiach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Izraelu, Niderlandach, Kolumbii czy Singapurze.

REKLAMA

Fundusze na rozwój początkowo czerpali od polskich funduszy VC, a obecnie polegają też na aniołach biznesu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA