REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Szkolenia przez internet to teraz żyła złota. Rekordzista zgarnął 19 tys. za jedno spotkanie

Branża webinarów to jeden największych wygranych pandemii. Gdy koronawirus zamknął polskich pracowników w czterech ścianach swoim mieszkań, firmy zaczęły masowo organizować seminaria internetowe.

16.07.2020
16:01
Szkolenia przez internet to teraz żyła złota. Rekordzista zgarnął 19 tys. za jedno spotkanie
REKLAMA

Szkolenia i kursy online przeżywają dzięki koronawirusowi prawdziwy boom. Według badania platformy ClickMeeting w ciągu roku liczba płatnych webinarów wzrosła o 547 proc.

REKLAMA

Moje kursy online mimo, że są płatne wyprzedają się w 3 dni, a osób proszących o zorganizowanie kolejnych terminów ciągle przybywa

– tłumaczy Julia Purets, Architekt Twojego Stylu
 class="wp-image-1201670"
raport ClickMeeting

Działająca w branży modowej przedsiębiorczyni za pełen kurs składający się z ośmiu spotkań kasuje 342 zł. Szkoleniowców, którzy wiedzę przekazują wyłącznie za pomocą prezentacji transmitowanych na żywo, jest coraz więcej. W raporcie czytamy, że rekordzista zainkasował za jedno spotkanie prawie 19 tys. dol.

Badanie pokazuje, że w czasie pandemii webinary stały się głównym źródłem dochodu dla 12 proc. organizatorów. Kolejne 32 proc. stwierdziło, że wydarzenia online są dla nich dodatkowym źródłem zarobków.

 class="wp-image-1201676"
raport ClickMeeting

Czego firmy szukają w webinarach?

Z badania wynika, że polskie przedsiębiorstwa rozsmakowały się przede wszystkim w sesjach szkoleniowych (29 proc.) i edukowaniu pracowników (39 proc.). Clickmeeting podaje, że zainteresowanie funkcją wydawania certyfikatów po ukończeniu kursu wzrosło aż o 995 proc.

Z takiej formy szkolenia korzystają dzisiaj praktycznie wszyscy. Możemy znaleźć wśród nich zarówno małe firmy (22,91 proc.), przedsiębiorstwa średniej wielkości (22,59 proc.), jak i freelancerów (18,66 proc.).

Ta popularność przełożyła się zresztą na wyniki polskiego startupu. ClickMeeting na wszystkich rynkach zanotował olbrzymie wzrosty. Poza Polską (1156 proc.) platforma najbardziej urosła w Niemczech (519 proc.), Grecji (868 proc.) i Francji (423 proc.).

 class="wp-image-1201679"
raport ClickMeeting
REKLAMA

Webinary zostaną z nami po pandemii?

Co ciekawe, wydaje się, że szał na punkcie webinarów nie skończy się wraz z powrotem pracowników do biur. Firmy coraz częściej przebąkują wprawdzie o wprowadzeniu hybrydowego modelu pracy i ponownym zainstalowaniu się w biurowcach, ale aż 81 proc. ankietowanych stwierdziło, że ma zamiar korzystać ze szkoleń przez internet także po zakończeniu kwarantanny i zniesieniu zasad dystansu społecznego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA