REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Kończy się promocja w sklepie PGG. Wracają stare ceny węgla

Klienci sklepu PGG od 13 listopada mogą wziąć udział w specjalnej promocji Black Weeks, w ramach której cena węgla jest dodatkowo obniżona o 200 zł na tonie. Ale to już ostatnie podrygi tego ukłonu w stronę kupujących, zaraz ceny wrócą do starych poziomów. A po ile teraz węgiel sprzedaje Tauron i Węglokoks Kraj? Sprawdzamy i zerkamy też na ogłoszenia aukcyjne.

07.12.2023
10:06
sklep-PGG-cena-wegla-promocje
REKLAMA

Sklep PGG dzięki promocji Black Weeks znowu mógł chwalić się jedną z najniższych cen węgla na rynku. Trwająca od 13 listopada promocja obniżała o 200 zł każdy rodzaj sprzedawanego opału. A ciut wcześniej dokonano odpowiednich obniżek: ekogroszek workowany i luzem potaniał o 200 zł, kostka z kopalń Piast i Sośnica odpowiednio o 270 zł i 220 zł, a węgle grube o 100 zł. Dzięki temu klienci mogli kupić np. workowany ekogroszek Karlik za 1350 zł, węgiel orzech za 900 zł, czy Greenpal Ekomiał za 925 zł. 

REKLAMA

Z porównań rynkowych wynika, że obecne ceny węgla opałowego w PGG S.A. są nawet o kilkaset złotych niższe od cen w składach prywatnych (uwzględniając przy tym węgiel importowany) - informował przy tej okazji sklep PGG.

Za chwilę ten komunikat już nie będzie aktualny. W sklepie PGG bowiem promocja trwa tylko do 8 grudnia.

Cena węgla: tylko Węglokoks Kraj trzyma uparcie stawki

Tym samym chcąc załapać się jeszcze na upust w wysokości 200 zł na tonie opału, trzeba się spieszyć. Bo po 8 grudnia ceny węgla w sklepie PGG wrócą do starych poziomów. Ekogroszek będzie po 1550 zł, orzech za 1100 zł, kostka od 1100 do 1270 zł i ekomiał za 1125 zł. Ale i tak sklep PGG będzie nadal bardzo konkurencyjny względem pozostałych spółek wydobywczych, które ze względu na kryzys energetyczny, też zaczęły sprzedawać opał klientom indywidualnym.

Więcej o cenie węgla przeczytasz na Spider’s Web:

Tauron Wydobycie na początku października br. również obniżył swoje ceny. I dzięki temu są na podobnym poziomie co w sklepie PGG. Workowany ekogroszek Tauron kupimy za 1549 zł (1399 zł luzem), a ekogroszek Jaret Plus za 1499 zł (1349 zł luzem). Z kolei węgiel kostka to wydatek rzędu 1379–1399 zł, a orzech 1339–1439 zł.

Niewzruszony tymi obniżkami cen w PGG i w Tauronie pozostaje za to Węglokoks Kraj, który swoich cen w ogóle nie zmienił. Za groszek premium (luzem lub w workach), kostkę i orzech zapłacimy taką samą cenę: 1968 zł za tonę. Wyjątkiem jest tylko Bobrek groszek plus, który można kupić za 1599 zł. 

Na aukcjach też coraz taniej

Szukamy w takim razie podobnych cen do PGG i Tauronu wśród ogłoszeń aukcyjnych na Allegro i OLX. I okazuje się, że wystarczy trochę pogrzebać, a można natrafić na bardzo podobne stawki. Np. na Allegro ekogroszek można kupić już za 1599 zł.

W okresie zimowym węgiel może być mokry - ostrzega sprzedawca.

REKLAMA

Jest jeszcze np. ekogroszek Power z Kazachstanu za 1499 zł, czy ekogroszek Excellent za 1659 zł.

Podobnie na OLX. Bez większego problemu można znaleźć ofertę dotyczącą ekogroszku z KWK Mysłowice-Wesoła za 1499 zł. Są też super okazje, jak np. ekogroszek czeski brunatny, reklamowany jako tańszy zamiennik ekogroszku z polskich kopalni, za 900 zł za tonę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA