REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Niespodzianka w sklepie PGG. Ruszyła megaopromocja na ekogroszek

Sklep PGG ustawił się już tak bardzo frontem do klienta, że bardziej chyba nie można. Najpierw, tydzień temu, bez zapowiedzi wyraźnie obniżył cenę asortymentu, a teraz ogłasza Black Weeks, dzięki czemu opał można kupić jeszcze taniej. Co na to inne spółki wydobywcze, które też sprzedają węgiel klientom indywidualnym? Na razie bez reakcji.

20.11.2023
9:29
sklep-PGG-odbior-wegla-KDW
REKLAMA

Pierwszy sygnał do promocyjnych obniżek ceny węgla dał Tauron Wydobycie, który z początkiem listopada ściął wyraźnie swój cennik. Nie minęły dwa tygodnie a na podobną korektę zdecydował się sklep PGG. I kiedy już mogło się wydawać, że będziemy świadkami - z korzyścią dla klienta - takiego cenowego przeciągania liny, sklep PGG docisnął promocyjnego gazu i pokazał, że już w środku sezonu grzewczego w walce o klientów nie będzie brał jeńców i nikomu nie opuści. 

REKLAMA

Sklep internetowy PGG S.A. po raz pierwszy w historii zdecydował się na udział w akcji Black Weeks. Przygotowana dla Klientów propozycja jest niezwykle atrakcyjna. Warto podkreślić, że dla węgla nabywanego luzem w sklepie internetowym PGG S.A. koszt transportu z kopalni do składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w pobliżu domu klienta wciąż wliczony jest w cenę kupowanego opału (czyli zerowy z punktu widzenia odbiorcy) - informuje sklep PGG.

Sklep PGG: tona węgla tańsza o 200 zł

To bardzo dobra informacja dla klientów sklepu PGG. Przecież raptem tydzień temu już była pierwsza korekta cen - nawet do 200 zł. W przypadku sortymentu kostka z kopalń Piast i Sośnica ceny spadły nawet o 270 i 220 zł. A na jaki upust można liczyć korzystając z promocji Black Weeks? 

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

Uruchomiono w e-sklepie specjalny kod promocyjny, którego wpisanie przy zakupie przez internet obniży cenę węgla z PGG S.A. o kolejnych 200 zł za każdą kupioną tonę - tłumaczy sklep PGG.

Tym samym za np. workowany ekogroszek Karlik jeszcze kilka tygodni trzeba było zapłacić 1750 zł za tonę. Dzięki pierwszej obniżce kosztuje 1550 zł, a dzięki promocji Black Weeks tę cenę można jeszcze dodatkowo obniżyć o kolejne 200 zł - do poziomu 1350 zł. Jak długo można liczyć na takie cenowe upusty? Przez najbliższe trzy tygodnie. 

Przez prawie trzy tygodnie (od poniedziałku 20 listopada do piątku 8 grudnia 2023 r.) klienci sklepu internetowego uzyskają przy transakcji możliwość wpisania kodu promocyjnego o treści „PGG112023”, który spowoduje obniżenie regularnej ceny węgla o 200 zł za tonę. Promocja Black Weeks obejmie wszystkie towary dostępne w e-sklepie PGG S.A. - informuje sklep PGG.

REKLAMA

Pozostałe spółki wydobywcze na razie bez reakcji

Sklep PGG przy tej okazji twierdzi, że obecnie jego cena węgla jest nawet o kilkaset złotych niższa od ceny w składach prywatnych (uwzględniając przy tym węgiel importowany). A co z innymi spółkami wydobywczymi, czy też decydują się na jakieś ekstra promocje? Tauron Wydobycie, który już obniżył swoje ceny z początkiem listopada, na razie na kolejne korekty się nie decyzuje. Wszystko wskazuje też na to, że przy swoich cenach uparcie dalej stać będzie Węglokoks Kraj, który proponuje np. groszek workowany za 1968 zł. Biorąc pod uwagę promocje Black Weeks w sklepie PGG to o ponad 600 zł więcej na jednej tylko tonie. 

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA