REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Znasz Brainly? Kulczyk i inni zainwestowali w serwis 80 mln dol. Rodzi się edukacyjny jednorożec

Brainly to największy na świecie edukacyjny serwis peer-to-peer. Miesięcznie odwiedza go 350 mln użytkowników, którzy proszą o pomoc w nauce, ale i rozwiązują zadania dla innych. Strona sama siebie określa przestrzenią uczniów, wspieraną przez rodziców. Na jej rozwój inwestorzy wyłożyli już 150 mln dol.

19.12.2020
15:16
Znasz Brainly? Kulczyk i inni  zainwestowali w serwis 80 mln dol. Rodzi się edukacyjny jednorożec
REKLAMA

Najnowsza runda inwestycyjna opiewa na 80 mln dol. Jej inicjatorem był fundusz Learn Capital, specjalizujący się w rozwiązaniach edukacyjnych.

REKLAMA

Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych. Wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne

– zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.

Do inwestycji dołączyły Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka Manta Ray. Wszystkie już wcześniej posiadały udziały w Brainly.

Pieniądze wykorzystane zostaną na nowe produkty dla uczniów i rodziców, a także ekspansję w Brazylii i Indonezji. Oba kraje mogą pochwalić się ogromną grupą potencjalnych klientów. Są młode, a penetracja usług mobilnych stoi na wysokim poziomie.

Pandemia przyspieszyła rozwój Brainly. Z serwisu korzysta 350 mln użytkowników miesięcznie.

REKLAMA

Tylko od kwietnia, czyli początku pandemii, baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 3/4. Nauka zdalna sprawiła, że dzieciaki musiały przesiadywać przed komputerami przez długie godziny. Nie było innej możliwości niż edukacja online.

Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu

– komentuje Michał Borkowski, twórca Brainly.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA