Znasz Brainly? Kulczyk i inni zainwestowali w serwis 80 mln dol. Rodzi się edukacyjny jednorożec
Brainly to największy na świecie edukacyjny serwis peer-to-peer. Miesięcznie odwiedza go 350 mln użytkowników, którzy proszą o pomoc w nauce, ale i rozwiązują zadania dla innych. Strona sama siebie określa przestrzenią uczniów, wspieraną przez rodziców. Na jej rozwój inwestorzy wyłożyli już 150 mln dol.
Najnowsza runda inwestycyjna opiewa na 80 mln dol. Jej inicjatorem był fundusz Learn Capital, specjalizujący się w rozwiązaniach edukacyjnych.
Brainly stało się jedną z największych społeczności edukacyjnych. Wzrost jest świadectwem siły społeczności i doświadczeń użytkownika, które umożliwiają uczniom i rodzicom odniesienie sukcesu, uwzględniając ich zróżnicowane potrzeby edukacyjne
– zaznacza Vinit Sukhija, partner w Learn Capital.
Do inwestycji dołączyły Prosus Ventures, Runa Capital, General Catalyst Partners i należący do Sebastiana Kulczyka Manta Ray. Wszystkie już wcześniej posiadały udziały w Brainly.
Pieniądze wykorzystane zostaną na nowe produkty dla uczniów i rodziców, a także ekspansję w Brazylii i Indonezji. Oba kraje mogą pochwalić się ogromną grupą potencjalnych klientów. Są młode, a penetracja usług mobilnych stoi na wysokim poziomie.
Pandemia przyspieszyła rozwój Brainly. Z serwisu korzysta 350 mln użytkowników miesięcznie.
Tylko od kwietnia, czyli początku pandemii, baza użytkowników Brainly wzrosła o ponad 3/4. Nauka zdalna sprawiła, że dzieciaki musiały przesiadywać przed komputerami przez długie godziny. Nie było innej możliwości niż edukacja online.
Zdaliśmy sobie sprawę, że uczniowie potrzebują platformy do nauki w trybie peer-to-peer. Rozwój tego modelu przyspieszył w wyniku globalnej pandemii, na zawsze zmieniając sposób uczenia się. Otrzymujemy pozytywne opinie od uczniów, rodziców i nauczycieli korzystających z Brainly, dlatego zależy nam na dostarczeniu kolejnych bardzo potrzebnych zasobów edukacyjnych online uczniom i rodzicom, którzy wymagają dodatkowej pomocy przy nauce w domu
– komentuje Michał Borkowski, twórca Brainly.