Nowa zakopiańska osada chce przejąć gości luksusowych hoteli. Ma atuty, o których inni mogą pomarzyć
Luksusowa, rodzinna osada w duchu podhalańskiej kultury i designu z domieszką nowoczesnych rozwiązań eco-thinking - tak reklamuje się nowa zakopiańska inwestycja - Zakolovers.
Zakolovers to osada wkomponowana w najwyższą, usytuowaną na 992 m n.p.m., malowniczą część Zakopanego – Toporową Cyrhlę. Pierwszą fazą inwestycji jest budowa 54 apartamentów w 12 willach. Do osady przynależy ponad 10 tys. mkw. działek budowlanych i ok. 16 tys. mkw. terenów zielonych (łąk, lasu, w tym 250 mkw. przepływającego przez teren potoku).
Biznesmeni stojący za projektem - Adam Michańków (właściciel agencji interaktywnej i strateg biznesu) oraz Jacek Wielopolski (radca prawny) - podkreślają, że inwestycja ma kierować się podhalańskim duchem i zgodnością z naturą.
I opowiada o działaniach na rzecz oczyszczania pobliskiego potoku, podczas których wyłowiono ponad 2 tony śmieci.
Na terenie inwestycji zainstalowano podziemne magazyny wody opadowej, która ma nawadniać teren wokół budynków.
Jak zaś kwestia inwestycji prezentuje się od strony finansowej?
Michańków szacuje 30-procentowy wzrost wartości w ciągu 3 lat
Składać się ma to kilka czynników, począwszy od wzrostu wartości nieruchomości w Zakopanem.
Wzrost wartości napędzać ma również zakończenie budowy zakopianki w ciągu najbliższych 2-3 lat, co skróci czas przejazdu z lotniska z Balic do 70 minut i przyciągnie zagranicznych turystów.
Oddanie willi do użytku: drugi kwartał 2024
Obecnie kończy się pierwszy etap prac nad budynkami - tynkowanie. Później przyjdzie czas na przerwę techniczną związaną z wysychaniem. Obecny plan zakłada oddanie inwestycji na przyszłoroczny sezon letni.
Co ciekawe, choć przedsiębiorcy jasne podają swoje oczekiwania i predykcje, to nie chcą być traktowani jako deweloperzy.