REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nowa zakopiańska osada chce przejąć gości luksusowych hoteli. Ma atuty, o których inni mogą pomarzyć

Luksusowa, rodzinna osada w duchu podhalańskiej kultury i designu z domieszką nowoczesnych rozwiązań eco-thinking - tak reklamuje się nowa zakopiańska inwestycja - Zakolovers.

09.04.2023
9:16
Nowa zakopiańska osada chce przejąć gości luksusowych hoteli. Ma atuty, o których inni mogą pomarzyć
REKLAMA

Zakolovers to osada wkomponowana w najwyższą, usytuowaną na 992 m n.p.m., malowniczą część Zakopanego – Toporową Cyrhlę. Pierwszą fazą inwestycji jest budowa 54 apartamentów w 12 willach. Do osady przynależy ponad 10 tys. mkw. działek budowlanych i ok. 16 tys. mkw. terenów zielonych (łąk, lasu, w tym 250 mkw. przepływającego przez teren potoku).

REKLAMA
 class="wp-image-2091901"

Biznesmeni stojący za projektem - Adam Michańków (właściciel agencji interaktywnej i strateg biznesu) oraz Jacek Wielopolski (radca prawny) - podkreślają, że inwestycja ma kierować się podhalańskim duchem i zgodnością z naturą.

Budując ścieżki, nawiązujemy do wyglądu górskich szlaków. Wprowadzając oświetlenie, dbamy o to, by oprawy wyglądały jak prawdziwe kamienie lub pnie drzew. Jednocześnie konsultujemy z leśnikami wszelkie zmiany w drzewostanie - zapewnia Michańków.

I opowiada o działaniach na rzecz oczyszczania pobliskiego potoku, podczas których wyłowiono ponad 2 tony śmieci.

 class="wp-image-2091898"

Na terenie inwestycji zainstalowano podziemne magazyny wody opadowej, która ma nawadniać teren wokół budynków.

Na terenie całej inwestycji nie będzie betonowych powierzchni ani kostki brukowej, więc zachowany przepuszczalność wód do gruntu). Instalujemy też gruntowe pompy ciepła zasilane fotowoltaiką. Choć są drogie, to pozwalają korzystać z ogrzewania z sił natury. W budynkach instalujemy perlatory do wody oraz filtry do wody pitnej, by po pierwsze ograniczyć zużycie wody, a po drugie - unikać plastikowych butelek - dodaje przedsiębiorąca.

 class="wp-image-2091907"

Jak zaś kwestia inwestycji prezentuje się od strony finansowej?

Michańków szacuje 30-procentowy wzrost wartości w ciągu 3 lat

Składać się ma to kilka czynników, począwszy od wzrostu wartości nieruchomości w Zakopanem.

W mieście zostało niewiele gruntów, a dodatkowo władze chcą ograniczać kolejne inwestycje budowlane na tym terenie. Za malejącą podażą idzie za to rosnący popyt na mieszkania w Zakopanem. Zwłaszcza na nieruchomości inwestycyjne z kategorii premium - wyjaśnia Michańków.

Wzrost wartości napędzać ma również zakończenie budowy zakopianki w ciągu najbliższych 2-3 lat, co skróci czas przejazdu z lotniska z Balic do 70 minut i przyciągnie zagranicznych turystów.

Chcemy przejąć do naszej osady gości z 5-gwiazdkowych hoteli w centrum. Koncentrujemy się też mocno na turystach zagranicznych. Chcemy, by goście z zagranicy stanowili połowę osób przebywających w naszej osadzie - mówi Michańków.

 class="wp-image-2091910"

Oddanie willi do użytku: drugi kwartał 2024

Obecnie kończy się pierwszy etap prac nad budynkami - tynkowanie. Później przyjdzie czas na przerwę techniczną związaną z wysychaniem. Obecny plan zakłada oddanie inwestycji na przyszłoroczny sezon letni.

 class="wp-image-2091694"
REKLAMA

Co ciekawe, choć przedsiębiorcy jasne podają swoje oczekiwania i predykcje, to nie chcą być traktowani jako deweloperzy.

Deweloperzy realizują kolejne zyskowne inwestycji traktując całe przedsięwzięcie czysto biznesowo, co jest zrozumiałe. W naszym przypadku realizujemy tak naprawdę projekt życia oparty na naszych marzeniach i miłości do Podhala. Do Cyrhla Villas podchodzimy jak do budowy własnego, wymarzonego domu. Tworzymy miejsce, w którym będziemy sami przebywać i gdzie będziemy spędzać czas w gronie przyjaciół i rodziny – mówi Adam Michańków z Zakolovers.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA