REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Rewolucja w sklepie PGG. Uwaga, nowe godziny sprzedaży! I kluczowe zmiany w asortymencie

Wbrew rządowym zapewnieniom w Polsce węgla jest tyle, co kot napłakał. Gdyby było go pod dostatkiem, to najpopularniejszy w Polsce sklep PGG nie musiałby wycofywać ze sprzedaży indywidualnej węgla luzem. Ten od teraz ma trafiać już tylko do samorządów. Rząd nie może pozwolić sobie na wpadkę. I dlatego PGG zaczęła handlować opałem na nowych zasadach.

16.11.2022
9:25
biedaszyby-wegiel-cena-dostep
REKLAMA

Chociaż pozostałe spółki wydobywcze też na własną rękę zaczęły handlować opałem, a PGE sprzedaje nawet węgiel brunatny, to dalej najlepszym miejscem do zakupu węgla na zimę jest sklep PGG. Cały czas ceny należą tam do najniższych na rynku, a o transport zamówionego asortymentu dba sieć Kwalifikowanych Dostawców Węgla, składająca się ze 123 podmiotów. 

REKLAMA

Sklep PGG, który do tej pory obsłużył ponad 461 tys. klientów, jest tak popularny, że ostatnio postanowili z tego skorzystać oszuści, którzy stworzyli fałszywą stronę sklepu. Teraz z kolei klientów czekają zmiany wprowadzane przez samą PGG. Polegają one na wycofaniu ze sprzedaży węgla opałowego luzem. Tym samym asortyment dla klientów indywidualnych mocno się skurczył. A wszystko dlatego, że rusza handel węglem z samorządowcami.

Wynika to z faktu, że Polska Grupa Górnicza S.A., wraz z pięcioma innymi podmiotami wyznaczonymi przez Ministra Aktywów Państwowych: PGE Paliwa, Węglokoks, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie i Lubelski Węgiel Bogdanka, przystąpiła do realizacji programu preferencyjnej sprzedaży węgla opałowego gospodarstwom domowym w gminach – tłumaczy Tomasz Głogowski, rzecznik PGG.

Sklep PGG bez węgla luzem

Obecnie w sklepie PGG klienci indywidualni mogą kupić wyłącznie workowany ekogroszek oraz miał węglowy luzem. W pierwszym przypadku są jedynie dwie opcje. Albo decydujemy się na 1000 kg ekogroszku Pieklorz lub Karlik za 1770 zł, albo celujemy w 750 kg Karlika (30 worków po 25 kg) za 1327,50 zł.

Do kupienia ciągle jest też miał węglowy. W tym przypadku do wyboru jest miał 21-24 z Kopalni Staszic-Wujek albo miał 21-24 z Kopalni Piast. Cena ta sama: 1105 zł za tonę. Na inny asortyment w sklepie PGG klienci nie będą mogli już sobie pozwolić. Bo jest zarezerwowany na potrzeby gmin. 

Nie wiadomo, na jak długo sklep PGG wprowadził zmiany. Pojawiły się plotki, że węgiel luzem już nie wróci na sklepowe półki. Jak udało nam się ustalić, to nieprawda. Węgiel luzem ma wrócić, jak tylko zakończy się akcja dostarczania opału samorządom. Wycofanie węgla luzem ze sprzedaży klientom indywidualnym jest czasowe, a nie stałe.

REKLAMA

Nowe godziny handlu węglem w PGG

Polska Grupa Górnicza zapewnia, że nie zamierza likwidować swojego sklepu. Na dowód wskazuje na wprowadzane kolejne udogodnienia. Takim jak nowe godziny funkcjonowania e-handlu opałem. Od teraz towar wystawiany jest każdego dnia, w godz. od 16 do 17. Spółka informuje, że w przypadku dostępności kolejna partia opału przeznaczonego na sprzedaż może być wystawiona na półkę sklepową o 18.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA