REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Ryanair ogłasza wznowienie 79 tras z Wysp Brytyjskich do Polski. Jest pierwsza promocja

„Polska jest otwarta, czas znowu spotkać się z rodziną i przyjaciółmi” – pod takim hasłem Ryanair ogłosił wznowienie 79 tras z Wielkiej Brytanii i Irlandii do Polski. Od 13 czerwca polski rząd zniósł obowiązkową kwarantannę dla przybyszów z zagranicy, a 21 czerwca Ryanair rozpocznie regularne loty do Polski.

12.06.2020
17:23
Ryanair wznawia loty z Wysp Brytyjskich do Polski. Jest pierwsza promocja na bilety
REKLAMA

Jest nam miło zaoferować łącznie 79 tras do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii tego lata. Trasy będą obsługiwane od 21 czerwca w ramach rozkładu lotów na 2020 rok

– ogłosiła Alejandra Ruiz z Ryanaira.
REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym w piątek po południu, „ulubiona linia lotnicza Europejczyków energicznie wspiera jednoczenie się rodzin i przyjaciół, umożliwiając ludziom powrót do pracy, a także ponowny rozruch turystyki w Europie”.

”W ramach świętowania faktu, że Polska się otwiera i znosi kwarantannę dla gości z zagranicy od 13 czerwca, Ryanair oferuje bilety od 29,99 euro w jedną stronę” – pisze irlandzki przewoźnik. Z promocji można skorzystać pod warunkiem zakupu biletu do północy z niedzieli na poniedziałek.

Pod wpisem Ryanaira na Twitterze o wznowieniu lotów do Polski błyskawicznie zaroiło się od komentarzy pasażerów domagających się zwrotu pieniędzy za odwołane loty w okresie wybuchu pandemii w Europie. Po tygodniach zbywania klientów przez pracowników infolinii przewoźnik w końcu ruszył z wypłatami za niewykorzystane bilety.

Szef Ryanaira Michael O’Leary poinformował kilka dni temu, że jego firma wypłaciła już z tego tytułu 500 mln euro, a wnioski opiewające na kolejne 700 mln są w trakcie przetwarzania. Zdaniem szefa Ryanaira może to potrwać do 12 tygodni.

Kwarantanna po przylocie do Wielkiej Brytanii

Wracając do promocji na loty do Polski, podróż w jedną stronę to na razie może być jedyna sensowna opcja, ponieważ od 8 czerwca w Wielkiej Brytanii obowiązuje dwutygodniowa kwarantanna dla osób przybywających z zagranicy.

REKLAMA

Z obowiązku poddania się kwarantannie po przyjeździe do Wielkiej Brytanii są jednak zwolnione niektóre osoby, takie jak osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii, ale pracujące w innym kraju i podróżujące między tymi krajami co najmniej raz w tygodniu, kierowcy zawodowi jeżdżący w międzynarodowym transporcie kołowym, osoby przybywające do Wielkiej Brytanii w celu tranzytu do innego państwa, pracownicy sezonowi pracujący w branży rolniczej mający zapewnioną pracę na konkretnej farmie, a także zarejestrowani pracownicy służby zdrowia, jeśli przybywają do Wielkiej Brytanii, aby wykonywać obowiązki służbowe, choć niekonieczne związane z walką z koronawirusem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA