CAE stawia na IT w lotnictwie. Kanadyjczycy rozwijają hub w Krakowie i ogłosili właśnie megarekrutację
Ponad 90 osób zamierzają zatrudnić w Krakowie Kanadyjczycy z CAE, tworząc – jak dowiedział się Bizblog.pl – elitarny zespół programistyczny. Pracę w największym hubie CEA w krajach EMEA znajdą między innymi specjaliści od big data i sztucznej inteligencji.

Jeśli nie kojarzycie CAE, to znaczy, że nie interesujecie się lotnictwem. To na ich symulatorach od wielu lat uczą się latać przyszli piloci z całego świata, a ci z nabytymi już uprawnieniami szlifują swoje umiejętności. Opracowane przez Kanadyjczyków systemy szkoleń pozwalają na wykształcenie załóg od zera – na przykład w ramach CAE Oxford Aviation Academy.
CAE ma bogatą 75-letnią historię, ale cały czas się rozwija i wzbogaca ofertę. Tylko w ubiegłym roku Kanadyjczycy przejęli dział szkoleń pilotów wojskowych firmy L3Harris Technologies oraz Sabre AirCentre, który dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych.
W Krakowie CAE stawia na big data i SI
Kupując w październiku 2021 r. tę drugą firmę, CAE stał się właścicielem oddziału Sabre'a w Krakowie, w którym do niedawna pracowało 180 osób. Do niedawna, ponieważ CAE właśnie ogłosił, że zamierza zwiększyć zatrudnienie w polskim biurze o połowę.
Oktawiusz Kacza, wiceprezes Software Engineering for Civil Flight Services and General Manager CAE Poland, zauważa, że stolica Małopolski od ponad dwudziestu lat gości wiodące firmy technologiczne, stając się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej.
W ubiegłym roku CAE ogłosiło Project Resilience, wieloletni program zaawansowanych innowacji lotniczych na użytek przewoźników oraz operatorów biznesowych. Krakowski oddział będzie rozwijał w tym celu rozwiązania z zakresu big data oraz sztucznej inteligencji.
CEA: szkolenia i zeroemisyjne lotnictwo
CAE specjalizuje się w szkoleniach lotniczych, dysponuje siecią ponad sześćdziesięciu na całym świecie ośrodków. W ciągu ostatnich dwóch lat firma ujednolicała działalność, tworząc system obsługi lotów cywilnych.
Rozszerzony pakiet CAE obejmuje m.in.: lepszą wydajność operacyjną, niższe koszty świadczenia usług i poprawę funkcjonowania linii lotniczych w wymiarze ekologicznym (dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa oraz ograniczeniu emisji dwutlenku węgla).