REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

CAE stawia na IT w lotnictwie. Kanadyjczycy rozwijają hub w Krakowie i ogłosili właśnie megarekrutację

Ponad 90 osób zamierzają zatrudnić w Krakowie Kanadyjczycy z CAE, tworząc – jak dowiedział się Bizblog.pl – elitarny zespół programistyczny. Pracę w największym hubie CEA w krajach EMEA znajdą między innymi specjaliści od big data i sztucznej inteligencji.

11.05.2022
18:19
CAE stawia na IT w lotnictwie. Kanadyjczycy rozwijają hub w Krakowie i ogłosili właśnie megarekrutację
REKLAMA

Jeśli nie kojarzycie CAE, to znaczy, że nie interesujecie się lotnictwem. To na ich symulatorach od wielu lat uczą się latać przyszli piloci z całego świata, a ci z nabytymi już uprawnieniami szlifują swoje umiejętności. Opracowane przez Kanadyjczyków systemy szkoleń pozwalają na wykształcenie załóg od zera – na przykład w ramach CAE Oxford Aviation Academy.

REKLAMA

CAE ma bogatą 75-letnią historię, ale cały czas się rozwija i wzbogaca ofertę. Tylko w ubiegłym roku Kanadyjczycy przejęli dział szkoleń pilotów wojskowych firmy L3Harris Technologies oraz Sabre AirCentre, który dostarcza zaawansowane technologicznie rozwiązania do obsługi portów lotniczych oraz zarządzania lotami, załogą i ruchem statków powietrznych.

W Krakowie CAE stawia na big data i SI

Kupując w październiku 2021 r. tę drugą firmę, CAE stał się właścicielem oddziału Sabre'a w Krakowie, w którym do niedawna pracowało 180 osób. Do niedawna, ponieważ CAE właśnie ogłosił, że zamierza zwiększyć zatrudnienie w polskim biurze o połowę.

Ponad 90 stanowisk czeka na wykwalifikowanych specjalistów, w tym inżynierów, programistów oraz ekspertów od AI, uczenia maszynowego oraz big data

– czytamy w przesłanym do redakcji komunikacie.

Oktawiusz Kacza, wiceprezes Software Engineering for Civil Flight Services and General Manager CAE Poland, zauważa, że stolica Małopolski od ponad dwudziestu lat gości wiodące firmy technologiczne, stając się jednym z kluczowych centrów tworzących oprogramowanie dla branży lotniczej.

Nasz lokalny hub jest największym centrum rozwoju i doskonalenia oprogramowania CAE w regionie EMEA. W Krakowie będziemy kontynuować rozwijanie kluczowych produktów naszej firmy

– zapowiedział Oktawiusz Kacza.

W ubiegłym roku CAE ogłosiło Project Resilience, wieloletni program zaawansowanych innowacji lotniczych na użytek przewoźników oraz operatorów biznesowych. Krakowski oddział będzie rozwijał w tym celu rozwiązania z zakresu big data oraz sztucznej inteligencji.

CEA: szkolenia i zeroemisyjne lotnictwo

REKLAMA

CAE specjalizuje się w szkoleniach lotniczych, dysponuje siecią ponad sześćdziesięciu na całym świecie ośrodków. W ciągu ostatnich dwóch lat firma ujednolicała działalność, tworząc system obsługi lotów cywilnych.

Rozszerzony pakiet CAE obejmuje m.in.: lepszą wydajność operacyjną, niższe koszty świadczenia usług i poprawę funkcjonowania linii lotniczych w wymiarze ekologicznym (dzięki zmniejszeniu zużycia paliwa oraz ograniczeniu emisji dwutlenku węgla).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA