1. bizblog
  2. Nieruchomości /
  3. Pieniądze
  4. Poradniki
  5. Finanse osobiste - poradniki /

Porządki w finansach na nowy rok. Jak uporządkować wydatki, zaplanować finanse i oszczędzać? Wystarczy przeglądarka

Lokowanie produktu: Totalmoney

Dzięki rozwojowi technologii nie trzeba kończyć ekonomii ani nie trzeba zatrudniać księgowej, by podejmować optymalne decyzje finansowe. W nowy rok warto wejść z nowym planem ekonomicznym, zbudowanym na podstawie pewnych, sprawdzonych – a przy tym darmowych – rozwiązań oferowanych przez zaufanych ekspertów.

27.12.2023
11:25
Porządki w finansach na nowy rok. Jak uporządkować wydatki, zaplanować finanse i oszczędzać? Wystarczy przeglądarka

Nowy rok, nowy ja – tym wyświechtanym frazesem staramy się rysować grubą linię między przeszłymi 12 miesiącami a tym, co przed nami. Owej linii bardzo często towarzyszy szereg optymistycznych postanowień. Schudnę. Rzucę palenie. Przeczytam więcej książek. Zrobię jakiś kurs. Warto jednak, by myśląc o noworocznych postanowieniach skupić się nie tylko na swoim ciele oraz duchu, ale także portfelu.

Z finansami jest tak, że kalendarzowa gruba linia rzadko pojawia się podczas zarządzania domowym budżetem. W nowy rok wchodzimy ze starymi zobowiązaniami, saldami, oszczędnościami czy planami zakupowymi. Mimo tego styczeń to świetna okazja, by wziąć swoje finanse w garść, tworząc nowe plany dotyczące oszczędzania, kont osobistych, lokat czy korzystania ze zdolności kredytowej.

Jak zatem uporządkować własne finanse? Jak zaplanować wydatki i ich finansowanie? Gdzie warto sprawdzić oferty kredytowe lub konta oszczędnościowe? Z pomocą przychodzi doskonale znana platforma Totalmoney.pl, od lat oferująca najlepsze bezpłatne kalkulatory oraz porady finansowe dla każdego internauty, niezależnie od stopnia jego wiedzy.

Bezpłatne porównywarki i kalkulatory Totalmoney to najprostszy i najlepszy sposób, by podjąć optymalne decyzje finansowe.

oferta kalkulatorów finansowych Totalmoney

We współczesnej sieci bardzo łatwo się nadziać na niekorzystne oferty finansowe, chociaż pięknie opakowane z zewnątrz, do tego autoryzowane twarzami celebrytów. Często zdarza się jednak, że popularne usługi finansowe nie są tymi najkorzystniejszymi, o czym może się przekonać każdy, w jasny i czytelny sposób, korzystając z porównywarek oraz kalkulatorów finansowych.

Jednym z najpopularniejszych – o ile nie najlepszym – producentem narzędzi porównujących oferty bankowe jest Totalmoney. Firma od kilkunastu lat specjalizuje się w doradztwie finansowym, przez ponad dekadę doskonaląc i ulepszając swoje kalkulatory. Te ogólnodostępne, darmowe narzędzia to dzisiaj prawdziwe rafinerie ekonomicznych informacji, zestawiające ze sobą aktualne oferty banków w ciągu ułamka sekundy, rozbijając je na masę możliwych do opisania, porównania i zestawienia czynników.

Weźmy praktyczny kalkulator zdolności kredytowej, pozwalający ocenić nasze szanse na kredyt we wszystkich bankach, bez indywidualnego przeglądania ich ofert.

Kalkulator gotówkowej zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej to jeden z trzynastu (!) praktycznych kalkulatorów dostępnych za darmo dla wszystkich internautów. Dzięki niemu nawet laik będzie wiedział, czy i jaką zdolność kredytową posiada. Wystarczy wpisać szereg zmiennych, jak dochód gospodarstwa domowego, liczba jego członków, wysokość dotychczasowych zobowiązań i tak dalej, a otrzymamy szacunkową zdolność kredytową z podziałem na każdy bank działający na terenie naszego kraju. Do tego z możliwością filtrowania wyników na podstawie unikalnych preferencji.

Tutaj dochodzimy do sedna, dla którego tak lubię narzędzia Totalmoney. Poza listą banków z wyliczoną kwotą do spłaty oraz ratą i stopą RSSO generowane są zaawansowane dane możliwe dzięki ścisłej współpracy Totalmoney z instytucjami finansowymi. Dzięki temu użytkownik widzi np. prognozowaną szansę na kredyt w każdym banku. Wszystko podane jest w niezwykle czytelny, jasny, zrozumiały sposób, w nowoczesnej oprawie wizualnej godnej witryny WWW w 2024 roku.

Internauta korzystający z Kalkulatorów Totalmoney może się czuć rzetelnie poinformowany, widząc zalety oraz potencjalne wady bankowych ofert.

kalkulator rat kredytu hipotecznego

Oczywiście każde zobowiązanie finansowe wymaga dokładnego przeczytania zawieranej umowy, najlepiej po konsultacji z ekspertem. Nim jednak rozważymy złożenie podpisu na dokumencie dowolnej instytucji finansowej, warto już na wstępnie sprawdzić największe zalety oraz potencjalne problemy każdej oferty. Tutaj pojawia się Totalmoney ze świetnym systemem plusów i minusów.

Przykładowo, korzystając kalkulatora rat kredytu hipotecznego (https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-hipoteczny-kalkulator-rat), wystarczy, że rozsunę belkę z konkretną ofertą danego banku, a od razu widzę czytelną tabelkę z wadami oraz zaletami. Narzędzie Totalmoney chwali Bank A za prowizję 0 proc. oraz obniżoną marżę za pierwszy rok, ale jednocześnie zwraca uwagę na brak uwzględniania dochodów z umów cywilnoprawnych oraz wymóg założenia konta osobistego by rata została obniżona. Kapitalna sprawa.

Eksperci Totalmoney stale trzymają rękę na pulsie, a kalkulator bezpieczny kredyt 2 proc. jest tego najlepszym przykładem.

Kalkulator Bezpiecznego Kredytu 2 proc.

Bezpieczny kredyt 2 proc. to jeden z najbardziej rozchwytywanych produktów finansowych mijającego roku. Jednak ustawowe zapisy określające ramy oraz zasady tego programu sprawiają, że wymyka się on klasycznym porównywarkom ofert bankowych. Dlatego Totalmoney przygotowało dedykowany kalkulator dla rządowego rozwiązania, uwzględniający pełną specyfikę bezpiecznego kredytu.

Dzięki temu porównując oferty banków, marząc o własnym mieszkaniu, każdy internauta może dokładnie zapoznać się z warunkami działania programu, zasadami przystąpienia do niego, zobowiązaniami finansowymi na pierwsze 10 lat oraz zmianami, które będą go dotyczyć po upłynięciu okresu dopłat rządowych.

Z tak dużą dozą precyzji w wyliczeniach, kalkulatory Totalmoney mogą z powodzeniem stanowić narzędzia do planowania budżetu na nowy rok, a także obliczania wydatków na następne 12 miesięcy oraz w znacznie dłuższej perspektywie.

Oczywiście nie każdy chce lub może wziąć kredyt. Nowy rok to za to okazja do uporządkowania finansów i wyznaczenia ekonomicznych celów.

Kalkulator odsetkowy Totalmoney

Poza usługami dotyczącymi kredytów oraz pożyczek bardzo ciekawą częścią oferty Totalmoney są kalkulatory oszczędzania. Dzięki nim w maksymalny sposób wykorzystamy zgromadzony i skrupulatnie odkładany kapitał, niezależnie od jego wysokości. Mamy bowiem gwarancję, że wybierzemy najlepszą lokatę albo założymy najlepsze możliwe konto oszczędnościowe. Z kolei złotówkowe różnice w zależności od wybranej usługi finansowej potrafią być gigantyczne.

Dla przykładu, znając cenę wymarzonego samochodu, wpisuję jego kwotę w kalkulatorze odsetkowym, a obok wprowadzam dane dotyczące aktualnych oszczędności oraz estymowanej kwoty, jaką co miesiąc mogę dodawać do zaskórniaków. Na podstawie tych danych Totalmoney wskazuje okres, w którym uda mi się uzbierać wymarzoną kwotę, na podstawie aktualnej oferty kont oszczędnościowych. Podobnie jak wcześniej, znowu widzę nie tylko proste zestawienie cyfr, ale również największe wady oraz zalety każdej oferty.

Nie masz celu finansowego, ale chcesz regularnie odkładać? Totalmoney ma narzędzie również do tego.

kalkulator regularnego oszczędzania

Czasem chcemy po prostu zbudować poduszkę finansową na gorsze czasy. Tutaj z pomocą przychodzi kalkulator regularnego oszczędzania, dobierający optymalne lokaty bankowe na podstawie sumy, którą miesięcznie możemy odkładać, a także czas, przez który chcemy oszczędzać. Wtedy, wybierając optymalne oferty na polskim rynku finansowym, z odkładanego tysiaka miesięcznie robi się 63 857 złotych w skali pięciu lat, już po uwzględnieniu podatku Belki.

Oczywiście to tylko dane szacunkowe, biorące pod uwagę aktualne umowy stosowane przez banki oraz instytucje finansowe. Widząc jednak pozytywne, wzrostowe, zielone wykresy zwiększającej się zamożności, użytkownik jest skutecznie motywowany do lepszej organizacji budżetu. Idąc w banał, po prostu nie opłaca się nie zrobić przeglądu domowych finansów na nowy rok. Zbyt wiele jest bowiem do stracenia, uwzględniając potencjalne oszczędności.

Następnym krokiem w kierunku bardziej świadomego zarządzania finansami jest lektura przystępnych, zrozumiałych przewodników.

przykładowe nagłówki poradników Totalmoney

Eksperci Totalmoney regularnie publikują tematyczne artykuły poświęcone ekonomicznym zjawiskom dotyczącym milionów Polaków. Od rankingów najlepszych kredytów na dany miesiąc, przez sensowność ubezpieczeń dla seniorów, po specyfikę nowelizacji ustawy antylichwiarskiej – wszystko to jest brane pod lupę przez specjalistów, analizowane, a następnie tłumaczone oraz opisywane w przystępny sposób.

Pod koniec 2023 roku baza poradników Totalmoney składa się z ponad 3600 (!!) pozycji, dotyczących takich kategorii jak hipoteka, konta bankowe, chwilówki, finansowanie samochodu, oszczędzanie, zadłużenie czy podstawy finansów. Wszystkie za darmo, w pełni autorskie, z wygodnymi spisami treści oraz podsumowującymi sekcjami Q&A. Do tego w komentarzach analitycy Totalmoney systematycznie odpowiadają na pytania zadawane przez czytelników.

Składając to wszystko w całość, Totalmoney to bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia noworocznych porządków z finansami. Chęć wyboru najlepszego kredytu, najkorzystniejszego konta osobistego czy najlepszego sposobu na oszczędzanie – narzędzia pomagające w tych celach zostały połączone siatką rzetelnych poradników, przez co mamy do czynienia z rozwiązaniem kompleksowym, a jednocześnie przystępnym i w pełni darmowym.

Lokowanie produktu: Totalmoney
Najnowsze
Zobacz komentarze