Ultraszybki rozwój technologii, rosnące oczekiwania klientów i bezlitosna konkurencja – przetrwanie na rynku to już nie tylko kwestia adaptacji. To przede wszystkim umiejętne wykorzystanie możliwości technologii, które pozwalają okiełznać operacyjną złożoność i przekształcać dane w przewagę decyzyjną. To one pomagają wyznaczać kierunek w świecie, w którym nieprzewidywalność stała się codziennością.
Polskie przedsiębiorstwa coraz bardziej zdają sobie sprawę z wartości inwestycji technologicznych. Aż 61 proc. managerów ocenia je w perspektywie długoterminowego zysku, a nie jedynie inicjalnych kosztów wdrożenia. Aż 56 proc. podkreśla przy tym, że o wyborze wdrażanej technologii nie powinien decydować jej koszt1.
Wyzwania biznesowe w cyfrowej rzeczywistości
Firmy zarządzają rosnącą ilością danych, automatyzują procesy, a jednocześnie zwiększają efektywność operacyjną i kosztową. Wyzwania biznesowe wymagają większego zaangażowania w innowacje i technologie, które stają się fundamentem strategii rozwoju. Wciąż jednak nie jest to powszechne podejście. Tymczasem dziś firmy muszą stawić czoła nowym zagrożeniom, a budowanie elastyczności i odporności biznesowej nabiera nowego znaczenia. To zespoły o komplementarnych umiejętnościach są kluczem do sprostania wyzwaniom wymagającego przywództwa. Przyszłość biznesu wymaga zmiany podejścia do nauki w organizacjach, pełnego wykorzystania potencjału ludzi i nowoczesnych technologii oraz nowego spojrzenia na rolę menedżerów.
Odpowiedź na wyzwania biznesu? SAP NOW Poland
Konferencja na styku biznesu i technologii dostarcza kompleksowej wiedzy na temat tego, jak przekształcić współczesne wyzwania w przewagi konkurencyjne.
Na uczestników SAP NOW Poland czekają:
Po pierwsze: debata na temat sztucznej inteligencji z udziałem Jowity Michalskiej, ekspertki w dziedzinie transformacji cyfrowej, Prof. Włodzisława Ducha, naukowca zajmującego się AI oraz Prof. Andrzeja Dragana, specjalisty od nowoczesnych technologii. Paneliści będą rozmawiać o wpływie sztucznej inteligencji na rozwój biznesu, społeczeństwa i etycznych aspektach jej wdrażania. Poruszą również kwestie dotyczące przyszłości AI oraz tego, jak technologia ta może kształtować nasz świat w nadchodzących latach.
Po drugie: wystąpienie Jurka Owsiaka, pokazującego inspirujące historie na temat budowania zaangażowanych społeczności, działania na rzecz dobra wspólnego oraz roli technologii w projektach społecznych. Jego wystąpienie dostarczy uczestnikom konkretnych wskazówek, jak przekuwać pasję w realne działania na rzecz innych.
Po trzecie: dostęp do najlepszych praktyk liderów rynku, ponieważ prelegentami konferencji będą przedstawiciele największych firm w Polsce, w tym: Grupa Tauron, Grupa Veolia, Mercedes Benz Polska, TECE, USP Zdrowie. Opowiedzą oni, jak wykorzystują technologie, aby skutecznie stawić czoła wyzwaniom biznesowym.
Po czwarte: Networking i wymiana doświadczeń – konferencja to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami, która może stać się impulsem do wprowadzenia innowacyjnych zmian w organizacji.
Konferencja SAP NOW – dla kogo jest przeznaczona?
Październikowe spotkanie w Sopocie ma na celu przedstawienie polskim firmom sprawdzonych rozwiązań na aktualne wyzwania, z którymi mierzą się osoby współtworzące biznes. Konferencja skierowana jest w szczególności do:
CEO oraz właścicieli firm, którzy znajdą inspiracje na to, jak w obliczu dynamicznej sytuacji politycznej i częstych zmian prawnych utrzymać konkurencyjność, śledzić najnowsze technologie i efektywnie zarządzać przedsiębiorstwem.
CFO, którzy dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać płynnością finansową, optymalizować koszty, zarządzać ryzykiem finansowym, wprowadzać innowacje i transformację cyfrową, a także doskonalić raportowanie i analizę danych.
CIO, którzy poznają najlepsze metody wzmacniania bezpieczeństwa cyfrowego, wdrażania sztucznej inteligencji, zarządzania ryzykiem biznesowym, modernizacji procesów oraz strategii pozyskiwania i utrzymania talentów w organizacji.
Dyrektorów ds. HR, którzy zdobędą pomysły na wprowadzanie zmian organizacyjnych, które sprzyjają zarządzaniu różnorodnością pokoleniową, budowaniu zaangażowanych zespołów, prowadzeniu procesów rekrutacyjnych i rozwojowych, a także dostosowywaniu się do nowych przepisów prawnych i transformacji struktur organizacyjnych.
Dyrektorów ds. magazynu, logistyki i produkcji, którzy otrzymają wskazówki, jak radzić sobie z rosnącymi kosztami energii, globalizacją operacji produkcyjnych, niedoborem komponentów, opóźnieniami w dostawach oraz brakiem pracowników.
Dyrektorów ds. zakupów, którzy znajdą rozwiązania na optymalne planowanie zakupów, wybór dostawców oraz na wyzwania związane z utrzymaniem personelu, zarządzaniem ryzykiem i rozwijaniem możliwości analizy predykcyjnej i raportowania.
Szczegółowa agenda oraz link do rejestracji na SAP NOW Poland znajduje się na stronie: https://events.sap.com/pl/sap
1. Raport SAP Polska: "Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0"