1. bizblog
  2. Biznes

W leasingu na firmę tylko wybrane modele aut? Nie zawsze, są oferty bardziej elastyczne

Lokowanie produktu

Zdaniem Związku Polskiego Leasingu aktywa finansowane przez firmy leasingowe przekroczyły w pierwszym półroczu 2019 r. już 38,5 mld zł. Zdecydowanie największym beneficjentem tej kwoty są samochody osobowe. Przyglądając się coraz bardziej dostosowanym do klienta ofertom w tym zakresie, np. Idea Bank - trudno się temu dziwić.

02.12.2019
11:50
idea bank kredyt na firmę

Prowadzący działalność gospodarczą częściej decydują się na leasing operacyjny auta niż na zakup nowego samochodu. W drugiej opcji trzeba bowiem zmierzyć się z jednym, sporym jednak najczęściej wydatkiem, który bywa, że zaburza nieco finansami firmy. Nie ma też w takim rozwiązaniu zbytniej korzyści podatkowej. Takiego wydatku wszak nie można bezpośrednio wpisać w koszty. Trzeba w takim celu posługiwać się rozłożonymi w czasie odpisami amortyzacyjnymi. Owszem, w ostatnim czasie doszło do podniesienia z 3,5 tys. do 10 tys. zł wysokości jednorazowej amortyzacji, ale w wielu przypadkach zakup nowego auta będzie znacznie droższym wydatkiem.

Korzyścią zaś stojącą za leasingiem operacyjnym samochodu jest możliwość finansowania bez uruchamiania sporych środków własnych. Dla prowadzących własny biznes małą przeszkodą bywa jeszcze niekiedy ograniczony wybór marek aut przeznaczonych do leasingu. Ale oferta Idea Bank pokazuje, że wcale tak nie musi być.

Idea Bank: decyzja o leasingu w kilka minut

Dzisiaj stawiamy przede wszystkim na prostotę rozwiązań i ich szybkość. W Idea Banku po pozytywnej weryfikacji oraz uzupełnieniu wniosku leasingowego decyzja jest możliwa do uzyskania nawet w kilka minut. Wychodząc zaś naprzeciw oczekiwaniom klientom liczbę wymaganych przy tej okazji dokumentów ograniczono do niezbędnego minimum. 

W tak zwanej procedurze uproszczonej wymagane są jedynie dane z dowodu osobistego. W przypadku obywatela UE – dokument potwierdzający rezydencję w Polsce oraz PESEL. Dodatkowo w tzw. procedurze standardowej przy okazji starania się o samochodowy leasing w Idea Banku na firmę trzeba przedłożyć takie dokumenty finansowe jak (przy uproszczonej księgowości): podsumowanie KPiR z okresu bieżącego + PIT za rok ubiegły + dowody opłacenia podatku dochodowego (min. 6 miesięcy). Z kolei przy pełnej księgowości wymagany jest: rachunek zysków i strat + bilans – z okresu bieżącego i za rok ubiegły + dowody opłacenia podatku dochodowego (min. 6 miesięcy).

Finansowanie już od pierwszego dnia działalności

Sporym krokiem w kierunku klienta ze strony Idea Banku jest też to, że w przypadku podmiotów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej finansowanie leasingowe jest możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania. Za startup uznaje się firmę wpisaną do jednoosobowej działalności gospodarczej ze stażem działalności od 1 do 12 a w przypadku spółek od 13 do 18 miesięcy. Z kolei dla właścicieli spółek prawa handlowego owe minimum czasowe wynosi 12 miesięcy.

Pierwsza wpłata zaczyna się już od 0 proc. Umowę na finansowanie leasingowe samochodu w Idea Bank podpiszemy najkrócej na 24 miesiące, a najdłużej na 60 miesięcy. Chyba, że chodzi o motocykle, motorowery i quady - wtedy maksymalny czas leasingu to 48 miesięcy. Pozostałe szczegóły poznamy po wypełnieniu krótkiego formularza i po podaniu numeru telefonu kontaktowego. W tym samym dniu powinien z nami połączyć się doradca Idea Bank, który poprowadzi dalej krok po kroku.

Możliwa indywidualna oferta na wybrany model

A jak przedstawia się oferta konkretnych modeli samochodów przeznaczonych na leasing w Idea Banku? Obecnie najtańszą opcją - z ratą leasingu na poziomie 443 zł netto - jest Fiat Tipo (1,4; 95 KM; benzyna; 2019). Na poniżej 500 zł (499) wyceniona też jest miesięczna rata w przypadku Opla Corsy (1,4; 75 KM; benzyna; 2019). Z kolei wśród najdroższych propozycji znajdziemy Alfa Romeo Stelvio (2,0; 280 KM; 2019) - rata miesięczna w wysokości 1917 zł. Albo Alfa Romeo Giulia (2,0 Turbo; 280 KM; 2019).

Nie mają co martwić się na zapas ci, którzy wsród proponowanych przez Idea Bank samochodów nie znajdą tego swojego wymarzonego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypełniając formularz wypisać konkretny model auta. Leasingowi doradcy Idea Banku w takim przypadku przygotują indywidualną ofertę.

Lokowanie produktu
Najnowsze