Ludzie płacili krocie, aby mieć chociaż papierek po ich lodach. To koniec Ekipy Friza
Najbardziej znana Ekipa w Polsce kończy współpracę. Papierki po lodach sygnowanych ich marką sprzedawano na Allegro po 200 zł. Mimo tak ogromnej popularności postanowili zakończyć swój projekt. Mają jednak nowy plan.

Ekipa zawładnęła wyobraźnią milionów młodych ludzi. Ekipa, nazywana również Ekipą Friza, to polska grupa złożona z youtuberów i influencerów. Powstała cztery lata temu. Kanał Ekipy na YouTube ma 2,5 mln subskrybentów, a kanał założyciela projektu, Karola „Friza” Wiśniewskiego - ponad 4 mln.
Przedsiębiorstwo Ekipa
Zdobytą w internecie popularność, szybko przekuli na prawdziwe pieniądze. W marcu 2021 r. Ekipa wraz z Lodami Koral stworzyła truskawkowe i cytrynowe lody sorbetowe o nazwie Ekipa. Młodzi Polacy oszaleli na ich punkcie. Lody znikały ze sklepów w błyskawicznym tempie, a kto obszedł się smakiem, był skłonny do kupienia chociażby papierka po lodach. Ceny za kolorowy śmieć dochodziły na platformach zakupowych nawet do 200 zł. Lody również można było nabyć w sieci, oczywiście z odpowiednią przebitką cenową.
W lipcu 2021 r. Ekipa nawiązała współpracę z polskim parkiem rozrywki Energylandia. W ramach tej współpracy powstał rollercoaster Ekipa Light Explorers oraz strefa chillu Ekipa. Z kolei współpraca z firmą Herlitz zaowocowała sprzedażą przyborów szkolnych z wzorami Ekipy Friza. Natomiast w marcu 2022 r. w sieci sklepów Biedronka pojawiły się donuty z logotypem Ekipy Friza.
Skład posiada również swoją markę z odzieżą, zabawkami i gadżetami –EkipaToNosi. Mali handlarze od razu zwęszyli biznes i w turystycznych miejscowościach można było nawet kupić podróbki z Chin z logo Ekipa.
Przedsiębiorstwa Ekipy to między innymi Ekipa Holding S.A., Ekipa Investments i Pigeon Studios.
Ekipa warta grube miliony
Karol „Friz” Wiśniewski stworzył prawdziwe imperium warte konkretne pieniądze.
Ekipa ogłasza koniec projektu
Mimo to projekt Ekipa dobiega końca. Poinformował o tym Karol „Friz” Wiśniewski na Twitterze.
Karol „Friz” Wiśniewski dodaje, że „tak, jak w szkole, masz ziomali, ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie”.
Podkreślił, że jest „twórcą, jestem po to, by dawać rozrywkę, a nie komentować, czy robić dramy, to ostatnie, na co chciałbym marnować energię. Wolę zrobić dla was jakiś projekt, dać wam trochę fajnych wrażeń”.
Ekipa zainwestuje w start-upy
Jakie są dalsze plany Ekipy. Otóż grupa zamierza inwestować w start-upy.
Borys Musielak, współzałożyciel funduszu SMOK Ventures, komentując przyszłość Ekipy dla Forbes, powiedział, że taki ruch może przynieść sukces, jeśli skoncentrują się na start-upach lifestylowych, ukierunkowanych produktowo na Gen Z, czyli w dużej mierze na swoją widownię.