REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes /
  3. Media i rozrywka

Ludzie płacili krocie, aby mieć chociaż papierek po ich lodach. To koniec Ekipy Friza

Najbardziej znana Ekipa w Polsce kończy współpracę. Papierki po lodach sygnowanych ich marką sprzedawano na Allegro po 200 zł. Mimo tak ogromnej popularności postanowili zakończyć swój projekt. Mają jednak nowy plan.

27.07.2022
15:14
Ekipa Friza kończy działalność. Czym teraz będą się zajmować?
REKLAMA

Ekipa zawładnęła wyobraźnią milionów młodych ludzi. Ekipa, nazywana również Ekipą Friza, to polska grupa złożona z youtuberów i influencerów. Powstała cztery lata temu. Kanał Ekipy na YouTube ma 2,5 mln subskrybentów, a kanał założyciela projektu, Karola „Friza” Wiśniewskiego - ponad 4 mln.

REKLAMA

Przedsiębiorstwo Ekipa

Zdobytą w internecie popularność, szybko przekuli na prawdziwe pieniądze. W marcu 2021 r. Ekipa wraz z Lodami Koral stworzyła truskawkowe i cytrynowe lody sorbetowe o nazwie Ekipa. Młodzi Polacy oszaleli na ich punkcie. Lody znikały ze sklepów w błyskawicznym tempie, a kto obszedł się smakiem, był skłonny do kupienia chociażby papierka po lodach. Ceny za kolorowy śmieć dochodziły na platformach zakupowych nawet do 200 zł. Lody również można było nabyć w sieci, oczywiście z odpowiednią przebitką cenową.

W lipcu 2021 r. Ekipa nawiązała współpracę z polskim parkiem rozrywki Energylandia. W ramach tej współpracy powstał rollercoaster Ekipa Light Explorers oraz strefa chillu Ekipa. Z kolei współpraca z firmą Herlitz zaowocowała sprzedażą przyborów szkolnych z wzorami Ekipy Friza. Natomiast w marcu 2022 r. w sieci sklepów Biedronka pojawiły się donuty z logotypem Ekipy Friza. 

Skład posiada również swoją markę z odzieżą, zabawkami i gadżetami –EkipaToNosi. Mali handlarze od razu zwęszyli biznes i w turystycznych miejscowościach można było nawet kupić podróbki z Chin z logo Ekipa.

Przedsiębiorstwa Ekipy to między innymi Ekipa Holding S.A., Ekipa Investments i Pigeon Studios.

Ekipa warta grube miliony

Karol „Friz” Wiśniewski stworzył prawdziwe imperium warte konkretne pieniądze.

Tak przynajmniej wynika z wyceny akcji założonej przez niego Ekipy Holding, przeprowadzonej przez fundusz JR Holding, który w lutym nabył pakiet akcji spółki. Akcjonariusz Ekipy Holding wycenił w sprawozdaniu finansowym swoje udziały, opiewające na niespełna 12 proc. kapitału spółki, na ponad 17 mln zł. Jeśli tą wycenę zastosować do całej spółki, za którą stoi Karol Wiśniewski, to oznaczałoby, że jest ona warta blisko 145 mln zł

- podaje businessinsider.com.pl.

Ekipa ogłasza koniec projektu

Mimo to projekt Ekipa dobiega końca. Poinformował o tym Karol „Friz” Wiśniewski na Twitterze.

Wszędzie to mówię i podkreślę jeszcze raz, to zupełnie normalne i nie ma w tym nic dziwnego, że masz z kimś mniejszy, z kimś większy vibe. Wspólny projekt się kończy i każdy samodzielnie wybiera swoją następną drogę. Niektórych droga pokrywa się z moją, wtedy naturalnie mocno działamy, niektórzy obierają swoją, nową drogę, niezależną z kolejnymi celami Ekipy

- czytamy we wpisie.

Karol „Friz” Wiśniewski dodaje, że „tak, jak w szkole, masz ziomali, ale szkoła się kończy, każdy ma inne cele i pewnie z częścią trzymasz kontakt prywatny, ale na lekcje (jakby do pracy) już razem nie chodzicie”.

Wolę zrobić dla was jakiś projekt, dać wam trochę fajnych wrażeń. Skupmy się na nowych, fajnych projektach i im dajmy tę całą uwagę, ja tak zamierzam i chciałbym, żebyście i wy wspierali i poświęcili uwagę wszystkim projektom każdej osoby, która brała udział w projekcie Dom Ekipy

- napisał Karol „Friz” Wiśniewski.

Podkreślił, że jest „twórcą, jestem po to, by dawać rozrywkę, a nie komentować, czy robić dramy, to ostatnie, na co chciałbym marnować energię. Wolę zrobić dla was jakiś projekt, dać wam trochę fajnych wrażeń”.

Ekipa zainwestuje w start-upy

Jakie są dalsze plany Ekipy. Otóż grupa zamierza inwestować w start-upy.

REKLAMA

W połowie lipca tego roku związana z kolektywem influencerów Ekipa Investments zapowiedziała przekazanie ponad 9 mln zł na inwestycje w start-upy. Friz i pozostali członkowie Ekipy nie będą bezpośrednio zajmować się działalnością inwestycyjną. Podejmą się tego Łukasz Górski i Krzysztof Misiałkiewicz - odpowiednio prezes i wiceprezes Ekipa Investments - którzy nie mają dużego doświadczenia ze start-upami

- podał money.pl.

Borys Musielak, współzałożyciel funduszu SMOK Ventures, komentując przyszłość Ekipy dla Forbes, powiedział, że taki ruch może przynieść sukces, jeśli skoncentrują się na start-upach lifestylowych, ukierunkowanych produktowo na Gen Z, czyli w dużej mierze na swoją widownię.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA