REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Friz i Ekipa przyczajeni i gotowi. Youtuberzy dopięli swego i łączą się z BBI

Beskidzkie Biuro Inwestycyjne i Ekipa Holding podpisały plan połączenia. To otwiera Karolowi Frizowi Wiśniewskiemu drogę do wejścia na warszawską giełdę. (fot: Youtube/Ekipa)

29.09.2021
10:28
Friz i Ekipa przyczajeni i gotowi. Youtuberzy dopięli swego i łączą się z BBI
REKLAMA

Ekipa w ostatnim czasie jakby przestała szukać rozgłosu. Do tego stopnia zrobiło się cicho, że łatwo można było zapomnieć o planach Friza związanych z debiutem giełdowym. W ostatnich miesiącach youtuberzy udzielali się na zupełnie innych polach: wypuścili własne lody, oranżadę, nagrali płytę, weszli też ze swoimi szyldami do Energylandii.

REKLAMA

W tak zwanym międzyczasie Łukasz Wojtyca, który uchodzi za mózg całej grupy, nieco deprecjonował znaczenie tego, co dzieje się z akcjami Beskidzkiego Biura Inwestycyjnego. A działo się sporo, bo po podpisaniu listu intencyjnego z Ekipą spółka padła ofiarą znanego spekulanta Rafała Zaorskiego. Wojtyca uznał jednak, że skoro do połączenia jeszcze nie doszło, to nie ma się czym martwić.

Teraz Friz i spółka postawili jednak kropkę nad „i". Beskidzkie Biuro Inwestycyjne poinformowało w komunikacie giełdowym o podpisaniu planu połączenia z Ekipa Holding. W ramach tej operacji BBI wchłonie spółkę Ekipa Holding, a następnie przejmie jej nazwę. Youtuberzy otworzą sobie w ten sposób, trochę bocznymi drzwiami, drogę na NewConnect.

Po połączeniu spółka ma zarządzać wszystkimi odnogami działalności Ekipy, którymi zajmuje się kilka spółek zależnych: Ekipa Management, Ekipatonosi, Pigeon Pictures, Ekipa Games i Ekipa Investments ASI.

Holding powstały po Połączeniu będzie prowadził działalność w branży nowoczesnych mediów, gdyż Spółka Przejmowana posiada kompetencje i doświadczenie w zakresie e-commerce, dotyczące w szczególności projektowania, budowy, wdrożenia, rozwoju i marketingu platform e-commerce

– czytamy

Ile jest warte imperium Friza?

REKLAMA

W komunikacie giełdowym znalazło się także miejsce na wycenę obu spółek. Beskidzkie Biuro Inwestycyjne zostało wycenione na 26 mln zł w oparciu o kurs giełdowy z dnia 1 sierpnia 2021 r.

Wartość Ekipy została natomiast ustalona w oparciu o metodę wartości skorygowanej aktywów netto. To dało wycenę na poziomie... 252 mln zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA