REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

ClickMeeting włącza tryb Edu. Platforma jest gotowa na wprowadzenie nauki zdalnej i hybrydowej

W odpowiedzi na postulaty użytkowników i z myślą o ich wygodzie ClickMeeting wprowadził na swojej platformie tryb Edu, który pozwala uczestnikom zajęć skupić się na pracy, a prowadzącym zarządzać grupą.

30.08.2021
18:26
ClickMeeting włącza tryb Edu. Platforma jest gotowa na wprowadzenie nauki zdalnej i hybrydowej
REKLAMA

Tryb Edu udostępniony przez ClickMeeting może zostać aktywowany przez prowadzącego w dowolnej chwili bezpośrednio w pokoju wydarzenia. Wtedy prowadzący naukę zdalną widzi i słyszy wszystkich uczestników, ale oni widzą i słyszą tylko jego.

REKLAMA

Prowadzący może zaprosić wybraną osobę do wypowiedzi, wtedy pozostali będą ją mogli usłyszeć. Każdy może więc czuć się zdecydowanie swobodniej i skupić się w pełni na prezentowanym materiale lub wykonywaniu zadań. Pozwala to wyeliminować wiele problemów, takich jak chaos, zabieranie głosu w niewłaściwych momentach czy przypadkowe udostępnianie treści, które nie powinny być udostępniane.

Podczas standardowych zajęć online prowadzący obserwuje wszystkich uczestników spotkania, a ci widzą zarówno jego, jak i swoich kolegów. Zdarza się więc, że słuchacze, nawet jeśli nie mają takich intencji, rozpraszają się wzajemnie, a wygospodarowanie przestrzeni dla samodzielnej pracy jest trudne.

Tryb Edu: bezpiecznie i dyskretnie

ClickMeeting przekonuje, że przełączanie pomiędzy trybem Edu a standardowym trybem jest proste i odbywa się w oknie wydarzenia.

Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca w ClickMeeting, wskazuje, że tryb Edu pozwala czuć się bezpieczniej i chroni prywatność użytkowników Jak mówi, wiele osób niechętnie bierze udział w spotkaniach online ze względu na obawy przed udostępnieniem wizerunku czy pokazywaniem innym swojego otoczenia. Dotyczy to zwłaszcza uczniów, którzy mogą spotykać się z niewłaściwymi reakcjami ze strony szkolnych kolegów i koleżanek, ale nie jest także niczym wyjątkowym w starszych grupach wiekowych. Poczucie bezpieczeństwa jest natomiast kluczowe dla skutecznego zdobywania wiedzy.

Tryb Edu sprawia, że każdy może czuć się komfortowo, wiedząc, że w trakcie spotkania z podglądu korzysta wyłącznie prowadzący – przekonuje Dominika Paciorkowska, dyrektor zarządzająca w ClickMeeting.

Jak podkreśla szefowa ClickMeeting, tryb Edu zapewnia wyższe bezpieczeństwo i prywatności użytkowników, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście nagrywania zajęć czy przeprowadzania w ich trakcie testów i innych form sprawdzania wiedzy.

Nauka hybrydowa spodobała się Polakom

Dominika Paciorkowska przekonuje, że prowadzący może swobodnie kształtować program realizowanych zajęć czy kursów i rozwijać warsztat bez konieczności sięgania po dodatkowe oprogramowanie.

Coraz więcej osób dostrzega korzyści rozwiązań cyfrowych, dlatego rośnie poparcie dla hybrydowego modelu nauczania i wykorzystanie jego potencjału – zauważa.

REKLAMA

Z badań ClickMeeting, właściciela platformy do webinarów i spotkań online, wynika, że 56 proc. ankietowanych uważa, iż po zniesieniu wszystkich obostrzeń nauka powinna odbywać się w formie hybrydowej. Zdaniem 38 proc forma nauki łącząca tryb stacjonarny i online to najlepsze rozwiązanie dla nauczycieli i uczniów.

ClickMeeting to polska firma, która powstała w 2011 roku i udostępnia swoją aplikację w siedmiu wersjach językowych. Jej misją jest wsparcie komunikacji i nauki niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie ktoś się znajduje. Platforma do webinarów działa w przeglądarce internetowej. Nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy technicznej lub instalować czegoś na swoim urządzeniu, by w łatwy sposób cieszyć się z funkcjonalności narzędzia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA