REKLAMA
  1. bizblog
  2. Technologie
  3. Praca

26 tys. zł miesięcznie. W tej branży nie spinają się na hasło „inflacja”

Specjaliści w branży gamingowej mogą liczyć nawet na 26 tys. zł miesięcznie. Warunek? Muszą znać JavaScript oraz TypeScript. Wymagania odnośnie obu tych języków ma już ponad 8 proc. ogłoszeń o pracę w tym obszarze. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w tej branży, również nie muszą narzekać na pensje - juniorzy mogą liczyć na zarobki do 10 tys. zł miesięcznie.

11.08.2022
15:20
26 tys. zł miesięcznie. W tej branży nie spinają się na hasło „inflacja”
REKLAMA

Branża gamingowa bardzo mocno rozwija się w ostatnich latach. Tylko nad Wisłą rynek ten rośnie blisko 30 proc. rok do roku - wynika z raportu „The Game Industry in Poland 2021”.

REKLAMA

Branża gier online na koniec 2022 r. będzie warta ok. 196,8 mld dolarów. Do 2027 r. ma osiągnąć poziom 652,5 mld dolarów. Zdaniem Jacka Mrzygłóda z międzynarodowej firmy Evolution, pokazuje to, jak ogromny potencjał tkwi w gamingu. Jak twierdzi ekspert, można spodziewać się tego, że rynek pracy w tym obszarze nie tylko będzie miał coraz więcej do zaoferowania, ale również będzie wymagał coraz wyższych umiejętności od kandydatów.

Gry są opracowywane przy użyciu szerokiej gamy technologii i chociaż tradycyjne języki, takie jak C++, są powszechne, widzimy, że tworzenie gier w językach wyższego poziomu, takim jak TypeScript, ma wiele zalet – mówi Juris Krisis, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution.

Czego branża gamingowa oczekuje od kandydatów?

Jak wynika z najnowszego badania No Fluff Jobs 8,1 proc. ogłoszeń o pracę na tym portalu z kategorii gamingowej miała w wymaganiach dla kandydatów podaną znajomość JavaScript i TypeScript. Dane pochodzą z ostatnich sześciu miesięcy. Co ciekawe TypeScript jest nadzbiorem JavaScriptu i jest drugim najbardziej lubianym przez deweloperów językiem programowania.

Juris Krisis potwierdza, że również w jego firmie Evolution, większość backendu w grach jest tworzona w Scali, natomiast frontendu - w TypeScript.

Są to wysokopoziomowe z silnym typowaniem języki programowania, które zapewniają wydajne tworzenie gier oraz wczesne wykrywanie defektów, a z punktu widzenia biznesu – oferują wyższą produktywność – wyjaśnia Juris Krisis.

Polacy marzą o takiej pensji i myślą o zmianie pracy

Mówiąc o konkretnych specjalizacjach, warto przyjrzeć się również zarobkom w tych obszarach. Senior JavaScript i TypeScript przy kontrakcie (B2B) może zarobić od 18,4 do 26 tys. złotych (+VAT) miesięcznie. Natomiast w przypadku umowy o pracę można liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 15 do 21 tys. złotych brutto miesięcznie - wynika z kalkulatora płac No Fluff Jobs.

Tak wysoka pensja to marzenie wielu Polaków. Nic dziwnego, że niemal 25 proc. z nich myśli o zmianie pracy i przebranżowieniu się do IT, gdzie nawet początkujący pracownicy mogą liczyć na zarobki wyższe niż średnia krajowa, która obecnie jest na poziomie 6554,87 zł brutto.

REKLAMA

I tak, na przykład Junior JavaScript przy umowie B2B może liczyć na wynagrodzenie od 6 do 10 tys. złotych (+VAT) miesięcznie. Natomiast przy umowie o pracę zarobi od 5 do 8,4 tys. złotych brutto miesięcznie. Wynagrodzenie Juniorów TypeScript waha się od 7,5 do 11 tys. złotych (+VAT) miesięcznie (przy B2B) oraz od 6 do 9 tys. złotych brutto miesięcznie (przy UoP).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA