1. bizblog
  2. Biznes

BGK szuka żeglarzy biznesu. Opowiedz, jak radzisz sobie z pandemią i zgarnij nagrodę

Lokowanie produktu

Epidemia Covid-19 uderzyła w nas gwałtownie i bez uprzedzenia. Zamknięcie zakładów pracy, szkół i obiektów usługowych sprawiło, że przedsiębiorcy musieli szybko dostosować się do nowych realiów działania na rynku. Bank Gospodarstwa Krajowego chce teraz nagrodzić najskuteczniejszych liderów.

09.12.2020
16:54
BGK szuka „żeglarzy biznesu”. Opowiedz, jak radzisz sobie z pandemią i zgarnij nagrodę!

Jak zmotywować podwładnych do pracy, gdy każdy dzień przewraca naszą rzeczywistość do góry nogami? W jaki sposób dotrzeć do klientów w czasach, w których zaleca się wszystkim pozostawanie w domach? Gdzie ulokować pieniądze z tarczy antykryzysowej, by rządowa pomoc nie okazała się tylko doraźną kroplówką utrzymującą firmę przy życiu? – każdy dzień epidemii przynosi polskim przedsiębiorców nowe pytania.

Jak na nie odpowiadać? Bank Gospodarstwa Krajowego szuka podmiotów z województwa warmińsko-mazurskiego, które mogłyby pełnić rolę drogowskazów.

Kto może wystartować w konkursie?

Konkurs, nazwany nie bez przyczyny „Sternik. Cała naprzód!”, ma wyłonić liderów zachodzących zmian w kilku kategoriach. Wśród nich znajdziemy mikro i małe przedsiębiorstwa, firmy średniej wielkości jak i te zatrudniające setki osób. Narody trafią również do rąk przedstawicieli administracji w postaci jednostek samorządu terytorialnego i administracji państwowej. Na liście znajdują się także szpitale i organizacje NGO. BGK zachowało sobie również prawo do przyznania nagrody specjalnej.

undefined

Organizator wymaga przy tym odpowiedzi na jedno fundamentalne pytanie: „W jaki sposób poradziłeś sobie z Covid-19?”. Firmy i ich liderzy mogą się wykazać na bardzo wiele sposobów. BGK  interesuje zarówno skala makro, czyli pozyskiwanie nowych rynków zbytu, budowanie sojuszy, inwestycje, czy budowanie nowych kanałów dotarcia do klienta, jak i działanie wewnątrz organizacji. Kandydaci mogą się więc pochwalić, w jaki sposób firma starała się zachować miejsca pracy i jak przełożyli pieniądze otrzymane w ramach tarczy antykryzysowej na długotrwałe korzyści dla przedsiębiorstwa.

Kapituła konkursu, wyłoni spośród wytrawnych żeglarzy biznesu te firmy lub jednostki,  które – mimo sztormu COVID-19 - utrzymały bezpieczny kurs, a ostatnie nawałnice wzmocniły ich zespoły

– czytamy na stronie BGK

Kapituła konkursowa

BGK zaprosił do projektu „Sternik” kluczowe instytucje administracji i otoczenia biznesu, które mają realny wpływ na rozwój regionu:

  • Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki
  • Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
  • Narodowy Bank Polski
  • Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną
  • Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego
  • Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  • Grupę WM
  • TV Kopernik

Forma zgłoszenia

BGK nie oczekuje sprawozdań finansowych ani wglądu w inne firmowe dokumenty, choć zastrzega, że kandydaci muszą liczyć się z weryfikacją nadesłanych informacji.

Podstawę stanowić będzie jednak treść zawarta w formularzu zgłoszeniowym (dowolny format pliku). Plik należy przesłać za pomocą strony internetowej www.bgk.pl/sternik-cala-naprzod.

Pula nagród

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, poza statuetkami, mogą liczyć na nagrody w postaci voucherów na filmy korporacyjne, które pomogą wypromować firmie swoją markę bądź produkt oraz kampanie reklamowe w mediach.

Część triumfatorów otrzyma również kolekcjonerskie monety NBP i zaproszenie na studia podyplomowe na wybranych kierunkach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.  W przypadku zajęcia drugiego miejsca nagrodę stanowić będzie seria sesji coachingowych.

Kiedy i jak zgłosić się do konkursu?

Konkurs trwa do 1 grudnia 2020 r. do 28 lutego 2021 r., a ogłoszenie wyników nastąpi do 30 kwietnia 2021 r. Zwycięzcę ogłosi kapituła złożona z przedstawicieli współorganizatorów konkursu.

Konkurs „Sternik” jest tylko jedną z wielu form pomocy Banku Gospodarstwa Krajowego dla polskich przedsiębiorstw. BGK zniósł górną granicę dofinansowania na innowacje technologiczne, zmienił zasady udzielania gwarancji de minimis, by były dostępne dla szerszego grona firm i wprowadził gwarancje dla sektora rolnego.

*Tekst powstał przy współpracy z BGK

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze