REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Branży hazardowej dotąd nie było na giełdzie. STS Holding chce to zmienić i szykuje debiut na GPW

Grupa STS, czyli największy bukmacher w Polsce ogłosił właśnie plany przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej skierowanej zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych. Spółka zamierza wnioskować o dopuszczenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak sama podkreśla, byłaby jedynym przedstawicielem branży zakładów bukmacherskich na GPW.

10.11.2021
10:08
Firmy bukmacherskie. Pierwsza firma hazardowa zmierza na polską giełdę
REKLAMA

Dziś ogłaszamy chęć przeprowadzenia IPO oraz debiutu akcji na GPW

– mówi Mateusz Juroszek, prezes STS Holding.
REKLAMA

Wierzymy, że grupa taka jak STS Holding ­– o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim – jest atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych – dodaje. Jaroszek uważa, że wejście na GPW przyspieszy rozwój firmy i umocni jej pozycję jako absolutnego lidera rynku w Polsce, a także pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej.

STS podkreśla w komunikacie, że jest największym pod względem obrotów bukmacherem w Polsce, który działa również na skalę międzynarodową. Dzięki licencjom udzielonym w Wielkiej Brytanii oraz Estonii może oferować swoje usługi na kilku rynkach zagranicznych.

Produkty hazardowe STS-u obejmują zakłady sportowe, zakłady na sporty wirtualne, BetGames oraz szeroką ofertę zakładów na wyniki wydarzeń esportowych. Firma prowadzi także kasyno internetowe, ale jest ono niedostępne w Polsce. Cała grupa zatrudnia ponad 1500 osób.

Firma chwali się, że tylko w latach 2015 - 2020 zwiększyła wartość zawartych zakładów prawie sześciokrotnie. W zeszłym roku było to 3,3 mld zł, a zysk operacyjny spółki wyniósł 171 mln zł. STS szacuje, że kontroluje 46 proc. całego legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce, a ok. 85 proc. wartości zawartych zakładów pochodzi z kanałów internetowych.

To właśnie wejście do internetu i postawienie na aplikację na smartfony było kluczem do sukcesu firmy. STS nie rezygnuje jednak z sieci fizycznych punktów, których w całej Polsce jest ponad 400. Firma uważa, że ich rolą jest także zwiększanie rozpoznawalność marki STS.

REKLAMA

Grupa funkcjonuje na polskim rynku od niemal 25 lat. W tym czasie zwiększyliśmy skalę działalności, zmieniliśmy model biznesowy oparty na lokalach stacjonarnych na kanały online oraz zabezpieczyliśmy wiodące rozwiązania technologiczne, rozbudowaliśmy innowacyjną ofertę produktową, weszliśmy na rynki zagraniczne czy zbudowaliśmy własny system bukmacherski – mówi Mateusz Juroszek.

Teraz nadszedł czas na publiczną ofertę akcji Spółki, która będzie dodatkowym motorem wzrostu grupy

– mówi prezes STS.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA