REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Szejk Dubaju nie pomógł. Tokeny Roberta Gryna straciły na wartości 99 proc. i wylądowały w kapitałowym śmietniku

Projekt Roberta Gryna miał połączyć w jednym wszystkie, najgorętsze technologie trzeciej dekady XXI wieku: NFT, kryptowaluty, gaming i metawersum. Niestety w ciągu roku stracił 99 proc. wartości.

09.01.2023
6:57
Szejk Dubaju nie pomógł. Tokeny Roberta Gryna straciły na wartości 99 proc. i wylądowały w kapitałowym śmietniku
REKLAMA

Metahero w założeniach ma ułatwiać ludziom wejście w świat metawersum. Startup miał skanować ludzi za pomocą własnoręcznie zbudowanych urządzeń (patrz wideo poniżej), aby ci mogli następnie wykorzystywać swoje awatary w światach wirtualnych.

REKLAMA

NFT influencerów i szejków

Sama firma miałaby zarabiać na skanowaniach (200 dol. od osoby, jak szacował Gryn), ale i na zarządzaniu treściami wirtualnymi.

Będziesz mógł zarabiać na swoim awatarze. Stworzenie postaci w grze komputerowej jest pracochłonne. CD Projekt zaoszczędził pół roku pracy skanując swoich pracowników, zamiast budować NPC od postaw - mówił Gryn w rozmowie z Philem Koniecznym.

Przedsiębiorca chciał budować rozpoznawalność, dzięki współpracy z influencerami i politykami (jego projektem miał być zainteresowany sam szejk Dubaju). Gryn miał również dziękować inwestorom, którzy dopytywali o możliwość wsparcia jego firmy.

Po roku od tych słów token Hero jest wylądował na dnie

Wycena spadła ze złotówki do grosza, a kapitalizacja z 800 mln dol. do 18 mln dol.

 class="wp-image-2006851"
Wykres wartości tokenu Metahero na coinmarketcap

Robert Gryn odciął się już od Metahero, któremu obecnie przewodzi CTO, Mariusz Król. Sam projekt wydaje się być wciąż rozwijany, o czym świadczy poniższe wideo.

Gryn koncentruje się na budowie całego metawersum o nazwie Everdome, w którym token Hero ma być jedną z walut. Projekt znajduje się jeszcze we wczesnej fazie - plan na 2023 rok nie zakłada zaproszenia użytkowników do świata wirtualnego.

REKLAMA

Obie firmy mają siedzibę w tej samej dzielnicy Dubaju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA