REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Plastiki bankomatowe do lamusa. Klienci pędzą do Pekao po nowość: karty z recyklingu

Coraz więcej przedsiębiorców i instytucji stawia na ekologiczne rozwiązania, które mają na celu zmniejszenie emisji gazów do atmosfery. Bank Pekao S.A. też postawił na bycie eko, bo właśnie we współpracy z marką MasterCard wydaje małym i średnim przedsiębiorcom oraz korporacjom kartę debetową wielowalutową na ekologicznym plastiku.

28.03.2023
17:43
pekao-zysk
REKLAMA

Czy produkcja karty z plastiku może być ekologiczna? Okazuje się, że tak. Przykład takiego produktu można spotkać już w placówkach banku Pekao S.A. Wystarczy udać się do placówki i poprosić o wymianę swojej dotychczasowej karty na bardziej eko. To propozycja dla klientów, którzy cenią sobie ideę zrównoważonego rozwoju.

REKLAMA

Karta bankomatowa w 99 proc. z ekologicznego PCV

Karta wielowalutowa MasterCard jest wyprodukowana w 99 proc. z PCV pochodzącego z recyklingu odpadów poprzemysłowych. Dzięki temu jej produkcja zmniejsza ślad węglowy o 75 proc. oraz zużycie energii o 54 proc., a ponowne wykorzystanie plastiku ogranicza także zużycie materiałów nierecyclingowych o 98 proc.

Ta karta to nie tylko nasz ukłon w stronę klientów, to także mała cegiełka dołożona do działań Banku Pekao, która wraz z innymi prowadzonymi przez nas aktywnościami, składa się na realizację złożonego planu ESG – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

 class="wp-image-2088229" width="523" height="330"

Nie tylko karty płatnicze będą ekologiczne

Nie tylko nowa karta jest eko, ale również folder oraz koperta zostały wyprodukowane z myślą o środowisku. Folder jest wykonany w 100 proc. z papieru z recyklingu, koperta natomiast posiada certyfikat PEFC. Dokument ten potwierdza, że wykorzystywane w produkcji drewno zostało pozyskane z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, a materiał jest monitorowany zarówno w trakcie wszystkich procesów produkcyjnych, jak i handlowych.

REKLAMA

Wielu naszych klientów jest silnie zorientowanych na działania w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy dostarczać im produkty i usługi, które będą pasowały do ich organizacji, czyli zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Stworzone z myślą o otoczeniu, zarówno tym bliższym, jak i dalszym - dodaje Jerzy Kwieciński, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Wprowadzenie do oferty karty produkowanej z ekologicznego plastiku wpisuje się w Strategię ESG banku na lata 2021-2024, która zakłada m.in. kontynuację wprowadzania usprawnień proekologicznych w swoich lokalizacjach, skupienie się na monitorowaniu zużycia surowców i materiałów, a także działaniach less waste. 

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA