Pokażemy ci problem, a ty zaproponuj rozwiązanie. Korporacje oczekują od startupów konkretów
Zarówno międzynarodowe jak i rodzime firmy dążą do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb konsumentów, nie tylko pod względem jakości w stosunku do ceny za dany produkt, ale przede wszystkim korzyści jakie produkty dostarczają. Bardzo często udoskonalenia powstają w wyniku współpracy z młodymi, innowacyjnymi spółkami.

Każdego roku na rynku pojawia się wiele nowatorskich rozwiązań. Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji ABSL Start-Up Challenge okazał się startup Symmetrical.ai., który zaproponował rozwiązanie możliwiające skorzystanie z minipożyczki na konto przyszłego wynagrodzenia, co pozwala na uniezależnienie się od terminu wypłaty. Pomysł innowacyjny i z dużym potencjałem. W tym roku kolejna szansa dla młodych firm na pozyskanie partnerów wśród największych globalnych korporacji i zmierzenie się z ich konkretnymi oczekiwaniami.
ABSL tech lab szansą dla młodych firm technologicznych
Uwzględniając zmieniający się rynek i nowe potrzeby, ABSL Start-Up Challenge zmienia formułę i przekształca się w platformę ABSL tech lab.
Zamiast bitwy na pomysły praca nad konkretnymi wyzwaniami biznesowymi pod czujnym okiem korporacji. I być może w czasach pandemii ta zmiana okaże się dla startupów efektywnym rozwiązaniem w pozyskiwaniu finansowania projektów.
Czego oczekują dzisiaj największe przedsiębiorstwa na świecie? Obszar tematyczny pozostaje podobny od lat i wciąż obraca się wokół usprawnienia pracy działów sprzedaży, marketingu, logistyki i HR, ale to, co jest kluczowe, to analiza danych, umożliwiająca precyzyjne dotarcie z jak najlepiej sprofilowaną ofertą.
Oczekiwania wobec kandydatów przedstawiła już firma Procter & Gamble, partner strategiczny ABSL tech lab. W kręgu zainteresowań P&G znajdują się przede wszystkim rozwiązania pomagające zwiększyć efektywność sprzedaży online i monitorowania łańcucha logistycznego, a także dopracować komunikację firmy z określonymi grupami docelowymi.
Jak dostać się do ABSL tech lab?
Każda zainteresowana młoda firma technologiczna, może sprawdzić na stronie absltechlab.pl wyzwania opisane przez korporacje. Kolejne kroki to:
- Odniesienie się wraz z uzasadnieniem do poszczególnych kryteriów wymaganych w ramach wyznawań oraz prezentacja doświadczenia
- Selekcja propozycji poprzez ocenę potencjalnego wpływu danego rozwiązania na realizację potrzeby biznesowej korporacji
- Dopracowanie rozwiązań i ocena pod kątem możliwości wdrożenia pomysłu w życie
Wybrane firmy technologiczne mogą liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony firm, które obejmuje warsztaty i konsultacje. Organizatorzy podkreślają, że taka forma zwiększa prawdopodobieństwo nawiązania współpracy ze startupami. A koniec końców o to przecież chodzi, by wdrażać rozwiązania na szeroką skalę.