REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Odroczone płatności zdobywają e-commerce. W TryPay na zakupy masz nawet 15 tys. zł

Sprzedaż ratalna albo na kredyt to już przeszłość, która nikogo niczym nie nęci. Za to odroczona płatność to zupełnie inna para kaloszy. Wśród przedsiębiorców i konsumentów zdobywa coraz większą popularność.

24.07.2021
14:51
e-commerce
REKLAMA

Nie ma chyba dzisiaj w handlowym świecie większego hitu niż odroczone płatności (BNPL - Buy Now, Pay Later). Ten rynek cały czas rośnie. Do proponujących tego typu rozwiązania, jak chociażby szwedzka Klarna, czeski Twisto, czy wreszcie Allegro - dołączają inni. Teraz wprowadzenie na polski rynek płatności odroczonych w modelu B2B zapowiada TryPay.

REKLAMA

Jarosław Olejarz, CEO TryPay, przekonuje że bardzo wyraźnie widać „duże zainteresowanie firm, które chcą korzystać z takiego rozwiązania jako alternatywny dla dziś dostępnych produktów finansowych w postaci leasingu, kredytu czy faktoringu”.

undefined

Odroczone płatności były dotychczas dostępne tylko dla konsumentów, ale widzimy bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców korzystaniem z takich usług. Ich popularność zarówno w Polsce jak i na świecie będzie coraz większa

– twierdzi Olejarz.

Odroczona płatność: zakupy do 15 tys.

TryPay jeszcze testuje poszczególne rozwiązania, a pełną parą ma ruszyć zaraz po wakacjach. Zaproponowany system rozliczania ma obsługiwać kwoty o większej skali niż rozwiązania proponowane na polskim rynku. Finansowane mają być bowiem zakupy o wartości do 15 tys zł. Przedsiębiorcy będą mogli odroczyć okres spłaty o 60 dni lub nawet na 12 miesięcy, przy rozłożeniu zapłaty w ratach miesięcznych. Ale fakturę otrzymają od razu po dokonaniu zakupu. 

Cały proces wymaga jedynie prostej integracji systemów i podłączenia się naszego klienta do naszych systemów informatycznych poprzez udostępnione API

– tłumaczy Jarosław Olejarz.

TryPay chwali się również nieskomplikowany procesem wdrożenia u podmiotu partnerskiego oraz bezpieczeństwem systemu w rozumieniu pełnej zgodności z polskimi i unijnymi regulacjami prawnymi (spółka podlega nadzorowi UKNF).

Czytaj też: BNPL - co to jest?

REKLAMA

Płatności rozłożone w czasie zdobędą e-commerce?

Odroczone płatności stają się coraz bardziej popularne w idealnym momencie. Eksperci bowiem szacują, że wartość rynku płatności B2B w handlu elektronicznym wynosi obecnie 4 bln dol. i wciąż rośnie. Chociaż cały czas jest tutaj sporo do zrobienia. Ok. 80 proc. płatności odbywa się ciągle za pomocą czeków. Z kolei 40 proc. firm twierdzi, że dokonywanie zakupów online jest bardziej skomplikowane niż zakupów tradycyjnych. I tutaj też odroczone płatności mogą okazać się pomocne. Do tej pory aplikacje BNPL odnotowały 162-proc. wzrost w pozyskiwaniu klientów. Oczekuje się zaś, że do 2023 r. odroczone płatności będzie stanowić 3 proc. globalnych wydatków w handlu elektronicznym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA