REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

100 tys. zł, wyjazd do USA, deal z Coca-Colą? MIT EF CEE Spring 2021 zaprasza startupy z Polski

Startupy z Polski mają niespełna dwa miesiące, by wysłać zgłoszenie do MIT EF CEE Spring 2021. A warto, bo młodzi, wrażliwi i ambitni mają szansę zgarnąć 100 tys. zł albo załapać się na tygodniowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Nowe cenne kontakty za granicą należy potraktować jako premię.

05.02.2021
15:30
MIT EF CEE Spring 2021 zaprasza startupy z Polski
REKLAMA

Ruszył nabór do piątego programu MIT Enterprise Forum CEE. Firmy z Polski, które chciałyby nawiązać nowe cenne kontakty tudzież czy pozyskać finansowanie, mają czas na wysłanie zgłoszenia do 28 marca. Wystarczy wejść na stronę internetową www.mitefcee.org. Lista zakwalifikowanych projektów zostanie opublikowana w czerwcu 2021 r.

REKLAMA

Najnowsza edycja programu afiliowanego przy słynnym Massachusetts Institute of Technology skierowana jest do innowacyjnych firm działających w obszarach: zdrowia, nowej energetyki, przemysłu 4.0, zrównoważonego rozwoju, smart city oraz fintechów, insurtechów i martechów.

Startup, który z powodzeniem podejmie się rozwiązania ważnego problemu społecznego, a jest prowadzony przez osoby poniżej 30. roku życia, ma szansę otrzymać od CVC Capital Partners 100 tys. zł. Laureatami poprzednich konkursowe byli między innymi Hashiona i Genomtec.

100 tys. zł dla społecznie wrażliwych

Krzysztof Krawczyk, Partner w CVC Capital Partners, wyjaśnia, że w ramach konkursu Young Innovator Awards premiowani są przede wszystkim odważni przedsiębiorcy.

Dzisiaj, gdy cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy przedsiębiorstw, które mają ciekawe pomysły nie tylko na dynamiczny wzrost, ale jednocześnie adresują kluczowe społecznie wyzwania, które mogą pozytywnie zmienić życie społeczności, w których działają

– wskazuje.

Pięć najlepszych firm weźmie udział w tygodniowym wyjeździe do Bostonu, istnieje też możliwość wdrożenia pilotażowego lub komercyjnego w renomowanych firmach partnerskich, jak Adamed, Coca-Cola HBC Polska, MCX i Anwil SA.

Liderzy czekają na nowe jednorożce

Łukasz Owczarek, Head of Acceleration w MIT Enterprise Forum CEE, zachęca do udziału w programie firmy z Polski.

Szeroki zasięg programu oraz światowa ranga partnerów dają startupom unikalną możliwość ekspansji i zdobycia międzynarodowego rozgłosu

– przekonuje.

Jak dodaje, uczestnicy uzyskają dostęp do inwestorów, doradców, a także kontrahentów z USA i Europy Środkowo-Wschodniej.

Liderzy rynków nowych technologii z wiodących firm i instytucji międzynarodowych czekają na odkrycie nowych jednorożców i implementację ich rozwiązań

– wskazuje Łukasz Owczarek.
REKLAMA

We wszystkich edycjach do akceleratora spłynęło ponad 1500 zgłoszeń z 37 państw, łącznie reprezentujących 26 branż - od biotechnologii po inżynierię materiałową.

W poprzednich edycjach oprócz szczegółowej analizy każdej aplikacji, selekcja wymagała również przeprowadzenia blisko 500 godzin rozmów kwalifikacyjnych. Ostatecznie do akceleracji przyjęto 11 proc. z nich, w sumie 171 startupów

– zaznaczają organizatorzy.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA