REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Mindgram chce zaprząc analitykę do poprawy naszego samopoczucia. Czesi to kupują

Startup psycholożki Małgorzaty Ohme, Jakuba Zielińskiego i Adama Plony po roku działania ma już blisko 40 mln zł od inwestorów na koncie. Pieniądze chce wykorzystać na ekspansję i rozwój pomocy opartej o analizę danych.

05.04.2022
14:54
Mindgram chce zaprząc analitykę do poprawy naszego samopoczucia. Czesi to kupują
REKLAMA

W Polsce mamy zaledwie 9 psychiatrów na 100 tys. mieszkańców. To drugi najgorszy wynik w Europie. Dodatkowo nasi rodacy długo wstrzymują się z pójściem do psychoterapeuty, co odbija się na stanie zdrowia psychicznego. Zwłaszcza, że osoby odwiedzające psychiatrów wciąż często są stygmatyzowane.

REKLAMA
 class="wp-image-1762657"

Mindgram obiecywał demokratyzację dostępu do opieki psychologicznej

Firma wystartowała w środku pandemii, czyli gdy pomoc specjalistów była na wagę złota. Zamknięci w czterech ścianach zmagaliśmy się z nowymi wyzwaniami. Pracownicy firm musieli nauczyć się pracy zdalnej i dzielenia kuchennego stołu z dziećmi na nauczaniu zdalnym. Od tego czasu Mindgramowi udało się objąć zasięgiem ponad 51 tys. pracowników firm, m.in. Pfizera, DB Schenker, 4F czy BIK-u. Startupowi udało się 5-krotnie powiększyć liczbę klientów i nawiązać partnerstwa z 50 największymi w Polsce firmami i korporacjami.

 class="wp-image-1762660"

Potencjał dalszego, szybkiego rozwoju Mindgram określają m.in. ograniczony dostęp do ochrony zdrowia, wywołany pandemią oraz strach przed wojną i możliwym kryzysem gospodarczym

– komentuje Jakub Zieliński, współtwórca i CEO Mindgram.

Mindgram zawiera narzędzia do monitorowania dobrostanu psychicznego i pomaga w poszerzaniu wiedzy o zdrowiu. W razie problemów daje szybki dostęp psychologa, z którym można porozmawiać na chacie lub przez narzędzia do wideo konferencji. W ten sposób można uzyskać pomoc w walce nie tylko ze stresem, ale również wypaleniem zawodowym, trudnościami komunikacyjnymi czy problemami rodzinnymi.

 class="wp-image-1762654"

7 mln euro na dostęp do spersonalizowanej opieki, opartej o dane

REKLAMA

Rundzie przewodził czeski fundusz Credo Ventures, a wzięły w niej również udział fundusze PortfoLion, Nunatak Capital oraz dotychczasowi inwestorzy: Market One Capital i Pamoja Capital. Pieniądze mają pozwolić startupowi na rozwój produktu w kierunku spersonalizowanej pomocy psychologicznej. Piotr Ciżkowicz, Managing Partner Nunatak Capital i profesor SGH, podkreśla, że spółka ma w przyszłości zaoferować klientom zupełnie nowe funkcje, takie jak „hiperpersonalizacja, monitorowanie danych dotyczących samopoczucia pracowników czy terapia wsparta analizą języka naturalnego”.

Mindgram ma również chrapkę na ekspansję międzynarodową. Już teraz firma jest obecna w Hiszpanii. W planach ma także Amerykę Łacińską oraz inne rynki, z ograniczonym dostępem do opieki psychologicznej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA