REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Miejsce parkingowe za 1,53 mln dol. Jest tylko jedno miejsce, gdzie obowiązują takie ceny

W niektórych miejscach parkować można za darmo, ale na pewno nie w Hongkongu znanym z ultrawysokich cen nieruchomości. Metropolia pobiła właśnie swój wcześniejszy rekord – właściciela znalazło tam miejsce parkingowe warte 1,53 mln dol.

12.07.2021
18:27
Miejsce parkingowe za 1,53 mln dol. Jest tylko jedno miejsce, gdzie obowiązują takie ceny
REKLAMA

Produkt jest wart tyle, ile skłonny jest za niego zapłacić nabywca. Powiedzenie to zdecydowanie ma rację bytu w Hongkongu, gdzie rozwinął się spekulacyjny rynek nieruchomości. Dobrym przykładem jest obecna aukcja miejsc parkingowych w luksusowym kondominium The Peak, nieopodal finansowego centrum Hong Kongu.

REKLAMA

Cena wywoławcza: 1,13 mln dol.

Miejsca znalazły nabywców w celebrytach i potentatach świata biznesu. Najwięcej zapłacił Poon Ho-Tak z Texwinca Holdings, popularnej w Azji firmy odzieżowej. Przedsiębiorca już wcześniej zainwestował w dwa mieszkania, których sumaryczny koszt wyniósł 96 mln dol.

Inne miejsca parkingowe kupowali m.in. Leong On-kei, wdowa po posiadaczu 19 kasyn w Makao czy Leung Shiu Hung, 19. najbogatszy Hongkończyk. W nieruchomości inwestują również mieszkańcy Chin kontynentalnych - Zhu Xingliang, twórca Golden Mantis, zajmującej się wystrojem wnętrz czy Yu Feng, zarządzający funduszem private equity Yunfeng Capital, założonym wspólnie z Jackiem Ma.

 class="wp-image-1480438"
Hongkongijska ulica.

Co ciekawe, wynajem mieszkania w tym samym kompleksie kosztuje 210 tys. dol. Rocznie daje to 2,5 mln dol. za - powtarzam - wynajem!

Manhattan i Londyn zostają w tyle

Nowy Jork i Londyn również słyną z drogich miejsc parkingowych. 9 lat temu na Manhattanie kupca znalazł prywatny garaż za milion dolarów. Nabywca już wcześniej rozgościł się w penthousie w tym samym kompleksie o powierzchni 743 metrów kwadratowych. Przyciągnął go zapewne widok na Union Square.

Z kolei londyńskim rekordem jest miejsce parkingowe za nieco ponad pół miliona dolarów nieopodal Royal Albert Hall.

Hong Kong przoduje w rankingu najdroższych nieruchomości

Statistic: Most expensive residential property markets worldwide in 2020 (in 1,000 U.S. dollars) | Statista
Find more statistics at Statista
REKLAMA

Przeciętne mieszkanie kosztuje tam 1,25 mln dol., a więc znacznie więcej, niż w kolejnym w rankingu Monachium. Na uwagę zasługują pnące się w rankingu chińskie metropolie: Szanghaj, Shenzhen i Pekin.

Karol Kopańko z Singapuru dla Bizblog.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA