Sklepy znów otwarte w innych godzinach, a Carrefour wprowadza innowacyjny system monitoringu, aby zwiększyć bezpieczeństwo w placówkach

Po Wielkanocy godziny otwarcia sklepów znów się zmieniają. Ponadto Carrefour wprowadza system monitorowania ruchu w sklepach. Sieć łączy także siły z dyskontami Auchan oraz UNI Global Union celem wprowadzenia lepszych warunków sanitarnych i zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem na terenie placówek.
Biedronka, Lidl, Kaufland pracują
Od 14 kwietnia dyskonty w Polsce po raz kolejny zmodyfikowały godziny otwarcia placówek:
- Biedronka ma być czynna od 6.00 do 24.00. Niektóre sklepy mają pozostać otwarte całą dobę.
- Podobnie ma być w przypadku sieci Lidl. Większość placówek niemieckiej sieci ma pozostać otwarta przez 24 godz. z przerwą techniczną między 3.00 a 4.00.
- W Kauflandzie zakupy będzie można zrobić od 6.00 do 24.00
- Netto otwarte będą jedynie od 7.00 do 21.00
- Od poniedziałku do soboty Aldi ma być dostępne od 6.00 do godz. 22.00,
- Carrefour ma przyjmować klientów między 6.30 a 23.00.
Warto też pamiętać o godzinach od 10.00 do 12.00 zarezerwowanych jedynie dla seniorów oraz licznych opcjach zakupów online z dostawami, których godziny są często poza limitami.
Prognoza klientów na każdy Carrefour
Sieć udostępniła konsumentom narzędzie do lepszego planowania wizyty w każdej konkretnej placówce. Ma się to przysłużyć zmniejszeniu kolejek, przyspieszeniu zakupów i podniesieniu poziomu bezpieczeństwa.
Traffic Meter zbiera dane z ponad 900 sklepów w czasie rzeczywistym, a następnie przedstawia na wykresie liczbę klientów w wybranym punkcie sprzedaży. Poza tym prognozuje dla danej lokalizacji natężenie ruchu na kolejne godziny.

Carrefour nawołuje: dbaj o siebie, dbaj o innych
Carrefour staje się właśnie uczestnikiem ogólnopolskiej kampanii „Dbaj o siebie, dbaj o innych”. Chodzi oczywiście o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Spośród innych działań marki w celu zapobiegania COVID-19 wraz z Auchan Retail i UNI zobowiązała się do współpracy oraz wymiany najlepszych biznesowych praktyk służących bezpieczeństwu klientów, oraz pracowników.
Głównymi elementami, na których firmy mają się skupić to:
- Poprawa zasad bezpieczeństwa i higieny pracy każdego pracownika (nie tylko na terenie Polski)
- Przepisy sanitarne sklepów stacjonarnych, sprzedaży online, dostaw do domu, a także magazynów logistycznych
- Pomoc społeczna dla pracowników - zwłaszcza niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży