REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Klienci rozpoczęli polowanie w sklepie PGG. Workowany ekogroszek schodzi jak ciepłe bułeczki

Polacy nie chcą na jesień znowu płacić za tonę węgla po nawet parę tysięcy złotych i wolą opałowe zapasy robić już teraz. Z analizy serwisu Jakiekogroszek.pl wynika, że w przeliczeniu złotówek na kaloryczność danego paliwa, bezsprzecznie najlepszy jakościowo opał sprzedaje sklep PGG. Szkopuł w tym, że najpierw z tej sprzedaży wycofano ekogroszek Pieklorz. A teraz jest też coraz częstszy kłopot z trafieniem na ekogroszek workowany Karlik i Karolinka. Na tyle, że w social mediach ruszyła giełda godzin, w której internauci podają ich zdaniem najlepszy czas na odwiedziny sklepu PGG.

15.06.2023
6:35
sklep-PGG-sprzedaje-pojedyncze-worki-wegla
REKLAMA

Czerwcowy ranking cen ekogroszków nie pozostawia nawet cienia wątpliwości. Bezsprzecznym liderem w tym zestawieniu są ekogroszki oferowane w sklepie PGG: workowany Karlik i Pieklorz. Workowany jest za 1770 zł, a luzem – za 1520 zł, nie licząc kosztów transportu. Przeliczając na kaloryczność, to 67,61 zł za 1 GJ. I taniej nigdzie indziej nie ma. Z kolei wśród najdroższych pod tym względu produktów wyróżniają się: ekogroszek Ekosort, sprzedawany przez Katowicki Węgiel (103,75 zł za 1 GJ), ekogroszek od Anmag (100 zł) oraz ekogroszek Eko Smyk od składu węgla Węglo Smyk (92,31 zł). Ale teraz to nie cena ekogroszku najbardziej spędza sen z powiek klientom. Okazuje się bowiem, że trafić w sklepie PGG na workowany ekogroszek Karlik lub Karolinka — to też wcale nie jest łatwe zadanie. 

REKLAMA

Od tygodnia nie mogę kupić workowanego ekogroszku Karlik. Czy pojawi się w końcu w sprzedaży? - pyta jeden z internautów na Facebooku.

Ekogroszek w sklepie PGG? Najlepiej iść na zakupy rano

Obecnie, po wycofaniu ze sprzedaży ekogroszku Pieklorz, w sklepie PGG dostępny jest workowany ekogroszek Karlik i Karolinka. W jednym i drugim przypadku obowiązuje ta sama cena: 1770 zł za tonę. Niestety, to właśnie przy tych pozycjach najczęściej widnieje adnotacja brak towaru. I tym samym dla wielu zakup tego asortymentu staje się mission impossible. Sprawa robi się na tyle poważna, że po social mediach zaczęła krążyć giełda godzin. w których najlepiej zaczepiać sklep PGG w sprawie ekogroszku Karlik i Karolinka. 

Ekogroszek Karlik pojawia się, choć ostatnio niezbyt często. Najczęściej widać go w porannych godzinach - pisze jeden z internautów.

Podobno najwięcej szczęścia w tej sprawie można mieć w godzinach od 7 do 10, chociaż nie zawsze. Bo ostatnio z dostępnością ekogroszków w sklepie PGG jest jeszcze gorzej. 

Trzeba czekać i pilnować. Od środy nie było workowanego ekogroszku w ofercie - przekonuje ktoś na Facebooku.

REKLAMA

Pod 3000 zł za tonę w ogłoszeniach aukcyjnych

A jak mają się ceny ekogroszków od innych spółek wydobywczych, które kilka tygodni temu też wprowadziły obniżki? W Tauron Wydobycie możemy kupić dwa rodzaje: Tauron Ekogroszek workowany za 1849 zł za tonę i ekogroszek Jaret Plus za 1799 zł. Luzem ekogroszek sprzedaje wyłącznie Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie za 1649 zł (Jaret Plus) i 1699 zł (Tauron Ekogroszek). Zerkamy na ofertę Węglokoksu Kraj. Ekogroszek Skarbek workowany jest za 2091 zł, a luzem - 1968 zł. Można jeszcze w tym celu odwiedzić też ogłoszenia aukcyjne na Allegro i OLX. W pierwszym przypadku najdroższe oferty dla ekogroszku to obecnie 2739 zł i 2699 zł. Więcej ofert poniżej 2000 zł powinniśmy znaleźć na OLX.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA