REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

Ekogroszek workowany za mniej niż 2000 zł. I to od kogo!

Powoli można odczuć zbliżający się wielkimi krokami kolejny sezon grzewczy. Głównie po cenie węgla, która wydaje się nieco wyższa niż jeszcze kilka tygodni temu. Na szczęście po miesiącach oczekiwania ofertę zmienił na korzyść klientów Węglokoks Kraj. Niskimi cenami kuszą Tauron i sklep PGG, który dodatkowo informuje o nowym operatorze płatności.

22.08.2023
13:55
sklep-PGG-sprzedaje-pojedyncze-worki-wegla
REKLAMA

Do tej pory w promocjach, obniżkach cen i innych udogodnieniach dla klientów prym zdecydowanie wiódł sklep PGG, gdzie płatność można było odroczyć, a za drugie zamówienie zapłacić nawet 2000 zł mniej. W Tauron Wydobycie też nieco zmodyfikowano cennik, ale bez szału. Z kolei w Węglokoks Kraj zupełnie się tym nie przejmowali i zmiany cen u innych nie wywoływały przez miesiące żadnej reakcji. Do teraz. Bo spółka w końcu obniżyła cenę i to najpopularniejszego sortymentu, czyli workowanego ekogroszku Skarbek (znanego wcześniej na rynku jako Pieklorz). Jeszcze przed chwilą, w pierwszej połowie sierpnia, za ekogroszek w workach trzeba było płacić 2091 zł, nie licząc ani kosztów dostaw, ani podatku akcyzowego. Teraz jest już taniej, a tona kosztuje 1968 zł. 

REKLAMA

Skarbek powstaje na bazie węgla kamiennego o niskiej zawartości siarki, z wyselekcjonowanych partii urobku, który charakteryzuje się dużą kalorycznością przy stosunkowo małej wilgotności i niewielkiej ilości substancji niepalnych - zachwala towar Węglokoks.

Cena węgla, czyli Węglokoks frontem do klienta

Obniżka cen za ekogroszek workowany to nie jedyna zmiana w platformie zakupowej Węglokoksu Kraj. Spółka zdecydowała się również poszerzyć swoją ofertę o jeden sortyment. Chodzi o Bobrek groszek plus, czyli węgiel opałowy o granulacji 5–25 mm. Obecnie sprzedawany luzem można kupić (też nie licząc transportu i akcyzy) za 1599 zł. 

Bobrek groszek plus charakteryzuje się stosunkowo wysoką kalorycznością, niską zawartością popiołu i siarki oraz bardzo niską spiekalnością, która pozwala na bezproblemowe użytkowanie tego węgla w celach grzewczych - przekonuje Węglokoks Kraj.

Czy za Węglokoksem Kraj poszły też inne spółki wydobywcze? Pewne zmiany można zaobserwować w ofercie Tauron Wydobycie. Cena samego ekogroszku pozostaje bez zmian: luzem jest od 1649 zł, a ten workowany jest albo za 1799 zł albo za 1849 zł. W ofercie pojawił się jednak też groszek (klasa 23) z kopalni Sobieski i Janina za 1299 zł lub groszek (klasa 29) z kopalni Brzeszcze za 1376 zł.

Sklep PGG na razie nie zmienia cen

REKLAMA

Skoro inni lekko obniżają swoje ceny, to może i sklep PGG zdecydował się na kolejną promocję? Na razie na to się jednak nie zanosi, ale i tak obowiązujące tam stawki należą do najniższych na rynku. Ekogroszek workowany (Karolinka, Pieklorz i Karlik) kupimy już za 1650 zł. Ekogroszek Karlik luzem jest już za 1400 zł. Za groszek o gramaturze 5–25 mm zapłacimy 1220 zł. Z kolei węgiel typu orzech, czy kostka jest od 1100 do 1270 zł. Jedyna nowość nie dotyczy samych cen a bardziej internetowych transakcji. Chodzi o informację o migracji danych z panelu Dotpay do panelu Przelewy24.

Na chwilę obecną wszelkie procesy związane z obsługą transakcji pozostają bez zmian - informuje sklep PGG.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA