REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CCC stawia na buty z drukarki. I zapewnia, że klienci będą jeszcze bardziej zadowoleni

Producent zakupił drukarkę 3D, którą zamierza wykorzystać do projektowania obuwia, a także na potrzeby działów marketingu, a nawet utrzymania ruchu do drukowania części maszyn…

07.04.2021
13:03
CCC stawia na buty z drukarki. I zapewnia, że klienci będą jeszcze bardziej zadowoleni
REKLAMA

Piotr Kita, Creative Design Team Leader w Grupie CCC, przekonuje, że nowa inwestycja pozwoli na opracowanie nowych lepszych wzorów i przyspieszy ich wprowadzenie do produkcji.

REKLAMA

Druk 3D sprawdza się w wielu dziedzinach, gdzie powstają nowatorskie oraz innowacyjne rozwiązania, dlatego jesteśmy przekonani, że zda on egzamin również u nas

– przekonuje.
 class="wp-image-1402102"
Jeden z modeli wydrukowanych na nowym sprzęcie. (Fot. CCC)

I wyjaśnia, że dzięki drukarce 3D projektanci zyskają możliwość pracy w modelu iteracyjnym, który polega na sukcesywnym nanoszeniu zmian na opracowany prototyp w celu jego doskonalenia aż do momentu osiągnięcia zamierzonego rezultatu.

Skorzysta nie tylko dział kreacji CCC

Drukarka 3D Stratasys Objet 260 wesprze prace działu kreacji, a za realizację druków, obsługę zleceń, a także wizualizację i opracowanie modeli, będą odpowiadali projektanci 3D. Przy pomocy zakupionego sprzętu będą tworzyć między innymi elementy brandingu obuwia, torebek, akcesoriów, a także wzory podeszew, bieżników i dodatków.

 class="wp-image-1402090"
Prototypowa szpilka wydrukowana na Stratasys Objet 260. (Fot. CCC)

CCC dodaje, że drukarkę wykorzystywać będą też działy marketingu i visual merchandisingu i utrzymania ruchu. Pierwszy do opracowania elementów wystroju salonów i aranżacji wnętrz, a drugi do konstruowania elementów maszyn o odpowiednim stopniu twardości, wytrzymałości i dużej precyzji odtworzenia.

Drukarka zakupiona przez Grupę CCC działa w zaawansowanej technologii PolyJet, która wykorzystuje żywice fotopolimerowe utwardzane światłem UV i pozwala na produkcję przedmiotów z wielu materiałów jednocześnie. Dzięki temu w jednym procesie mogą powstawać obiekty składające się z elementów o odmiennych właściwościach.

CCC obiecuje jeszcze bardziej dopracowane modele

Zaletą Stratasys Objet 260 jest możliwość uzyskania skomplikowanych geometrii, których nie udałoby się zrealizować tradycyjnymi metodami lub byłoby to bardzo drogie i czasochłonne. Drukarka pozwala na produkcję przedmiotów o wielkości 25,5 × 25,2 × 20 cm. Wysokość pojedynczej warstwy, z której powstaje model, wynosi 16 mikrometrów (0,016 mm).

REKLAMA

Urządzenie obsługuje siedemnaście materiałów o różnych właściwościach mechanicznych, sztywne i wytrzymałe, elastyczne imitujące właściwości gumy, przezroczyste, o właściwościach polipropylenu, odporne na wysokie temperatury i dopuszczone do kontaktu z ludzką skórą.

Dzięki drukarce 3D skrócimy czas procesu otrzymania prototypu, który teraz od momentu konceptu i szkicu, do momentu uzyskania w pełni funkcjonalnego modelu przestrzennego, będziemy w stanie realizować we własnym zakresie. Technologia druku 3D otwiera nam drzwi do dopracowania jakości wzoru produktu w jeszcze większym niż dotąd stopniu

– tłumaczy Piotr Kita z CCC.
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA