REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

bValue inwestuje 1,1 mln zł w świeże soki na abonament

Natura Cold Press to działający od czterech lat polski startup, który produkuje soki wyciskane metodą cold press, czyli na zimno. Firma stawia na e-commerce, więc soki można kupić za pośrednictwem Frisco.pl albo w abonamencie z dostawą.

06.07.2020
14:29
bValue inwestuje 1,1 mln zł w świeże soki na abonament
REKLAMA

Natura Cold Press stara się przekonać do siebie konsumentów kilkoma kwestiami prozdrowotnymi. W jednej, półlitrowej butelce mieścić się ma 1,5 kg owoców i warzyw, takich jak ogórek, seler naciowy, sałata rzymska, szpinak czy pietruszka, ale również marchew, jabłko, cytryna i kurkuma. Kompozycji jest kilka i każdy może wybrać smak dla siebie.

REKLAMA

Soki nie zawierają glutenu i produkowane są bez dodatku cukru.

Podczas wyjazdów do Doliny Krzemowej w USA natknąłem się na wszechobecne tam juice bary i firmy z sokami cold press. Kompozycje smaków, sposób ich podania i ludzie z branży zainteresowały mnie na tyle, że odwiedziłem producenta maszyn do wyciskania tą właśnie technologią 

- wyjaśnia kulisy powstania firmy Oskar Lis, który wcześniej zajmował się drukiem 3D.

100 zł na dzień w abonamencie

Soki nie należą do tanich. Zależnie od zestawu trzeba zapłacić od 99 do 110 zł za sześć butelek dziennie z dostawą. Firma przekonuje, że mogą one pomóc w pozbyciu się od dwóch do trzech kilogramów zbędnej tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru zgromadzonej w organizmie wody. Inna z kolei dodadzą energii lub podniosą odporność.

Firma produkuje również soki metodą ciśnieniowania (HPP), która w przeciwieństwie do pasteryzacji nie zabija witamin i pozwala na uzyskanie wydłużonych terminów przydatności do spożycia.

Natura Cold Press rośnie w tempie kilkudziesięciu procent rocznie

Lis miał już wcześniej rozmawiać z innymi funduszami VC, ale to z bValue znalazł wspólny język.

Ważne były nazwiska stojące za bValue, gdzie inwestorami są współzałożyciel Bakallandu Marian Owerko, czy rodzina Jantoń założyciele i twórcy firmy JANTOŃ, jednej z największych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych w branży winiarskiej w Polsce (obecnie JNT Group) 

- wyjaśnia Lis.

Natura Cold Press stawia na e-commerce, a bValue miało od samego początku dzielić się swoją wiedzą w tym segmencie - w końcu w funduszu zasiadają osoby, które "na branży jedzenia zjadły zęby". Oprócz marketingu online, pozyskane środki zostaną wykorzystane również na opracowanie nowych linii produktowych i dział badawczo-rozwojowy spółki

Zdrowe soki to w Polsce wciąż nisza, która zyskuje na popularności

REKLAMA

Maciej Balsewicz, partner zarządzający bValue, podkreśla, że branżę żywności funkcjonalnej w Polsce czeka konsolidacja. Przeprowadzą ją podmioty z branży żywności tradycyjnej i fundusze inwestycyjne. Obie grupy przyciągać mają perspektywy wzrostu wzmocnione popytem w e-commerce.

Według raportu Lightspeed/Mintel ponad 42% Polaków i 39% Niemców używa na co dzień żywności lub napojów funkcjonalnych. Według innych opracowań branża żywności funkcjonalnej będzie rosła do 2025 roku w rocznym tempie 8 procent. Wzrosty w kanałach sprzedaży online będą na pewno jeszcze większe, a pandemia spowodowała przyspieszenie tego trendu 

- uważa Maciej Balsewicz.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA