REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Blik rusza z nową usługą. To może być spory hit

Polski Standard Płatności rozpoczął testy długo zapowiadanej usługi. Operator Blika udostępnił wybranym klientom banku Millennium rozwiązanie o nazwie BLIK Płacę Później. To nic innego jak płatności odroczone, czyli metoda robienia zakupów online, która robi w Polsce coraz większą furorę.

22.09.2022
13:21
Blik rusza z nową usługą. To może być spory hit
REKLAMA

Od momentu, w którym Polski Standard Płatności dostał od UOKiK zielone światło na wprowadzenie płatności odroczonych, minęły dwa miesiące. Przypomnijmy, że wniosek został złożony w urzędzie przez cztery banki - Millennium, Santander Bank Polska, mBank i ING Bank Śląski oraz Mastercard. Prezes Dariusz Mazurkiewicz zapowiedział wtedy, że pierwsze efekty współpracy z instytucjami finansowymi pojawią się niebawem. Pierwszy efekt właśnie widzimy.

REKLAMA

Odroczone płatności Blika pojawiły się w Millennium

Póki co testowo i tylko dla wybranych. Rozliczenia transakcji umożliwia serwis Przelewy24, a płatności można dokonywać w sklepie mediamarkt.pl.

Rozszerzając naszą ofertę, koncentrujemy się przede wszystkim na potrzebach i preferencjach klientów. W myśl naszej strategii wspólnie z nimi współtworzymy udostępniane rozwiązania. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie pilotażu BLIK Płacę Później. Po przetestowaniu rozwiązania przez wybraną grupę klientów, udostępnimy usługę dla wszystkich – deklaruje Halina Karpińska, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Millennium oraz Sekretarz Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności.

Kiedy możemy się spodziewać pojawienia się usługi Blik Płacę Później w pozostałych bankach? Dariusz Mazurkiewicz sugerował niedawno, że PSP nie będzie się spieszyć z wdrożeniami, dodając, że nie jest to wyścig Formuły 1 i najważniejsze jest to, by usługa została udostępniona klientom w ich aplikacjach bankowych w sposób bezpieczny.

Odroczone płatności zyskują użytkowników

Blik staje się kolejnym graczem na rodzącym się rynku BNPL. Z odroczonych płatności korzysta z już co piąty kupujący w polskim e-commerce. Z raportu Koszyk Roku 2022. wynika, że usługę oferują niemal trzy na cztery sklepy internetowe.

Szerszy obraz zmian na rynku wyłania się z badania Tpay. Wśród najbardziej preferowanych metod płatności online Polacy wskazują obecnie Blika (70 proc.). Za jego plecami znajduje się kilka innych rozwiązań wśród których mocną pozycję powoli tracą te, które na rynku pojawiły się relatywnie wcześnie.

REKLAMA

Dla przykładu karty płatniczej chce dzisiaj używać co trzeci sieciowy konsument. Tradycyjnym przelewem chciałby płacić tylko co piąty klient. Tymczasem Pay-By-Link uzyskało w sondażu prawie 40 proc. wskazań, a raczkujące płatności odroczone wskazało 19 proc. badanych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA