Kolor do bani, cena za wysoka. Rolnicy żądają superpromocji na paliwa, a rząd nie ma wyjścia
Dzisiaj rolnicy płacą za litr paliwa o 1 zł mniej niż reszta Polaków, ale to za mało. Proponują, żeby paliwa wykorzystywane w maszynach rolniczych barwić. Wtedy można będzie łatwo sprawdzić, czy nie oszukują i tanią ropę leją do osobówek zamiast do traktorów. Tylko kto za to zapłaci? To duże przedsięwzięcie organizacyjne, nie tylko decyzja polityczna. Ale rząd będzie musiał coś z tym zrobić, gdy się okaże, że paliwa skoczą do 20 zł za litr.

REKLAMA