REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

30 groszy obniżki i tylko na 150 litrów paliwa? Związkowcy: potrzymajcie nam legitymacje

Wakacyjne promocje na paliwo na stacjach Orlenu i Lotosu budzą duże emocje, bo z jednej strony obie państwowe spółki dają rabat 30 groszy na litrze, a z drugiej strony narzucają dość uciążliwe warunki promocji i ograniczenia ilościowe oraz czasowe. Na walkę o obniżkę na stacji z pobłażaniem mogą spojrzeć związkowcy z Solidarności, którzy mają nie tylko wyższe rabaty, ale również nie muszą się przejmować żadnymi limitami.

01.07.2022
12:28
ceny-paliw-podwyzka
REKLAMA

Członkowie Solidarności tankują bez limitu i z większymi zniżkami

– tytuł w „Tysolu” brzmi jak dziecinna przechwałka.
REKLAMA

Tekst odnosi się do promocji, którą w czwartek ogłosił Lotos, praktycznie jeden do jednego kopiując warunki akcji Orlenu. 30 groszy rabatu przysługuje tylko na 150 litrów paliwa do końca sierpnia w ramach maksymalnie trzech tankowań, a żadnych zniżek nie ma na LPG. Warunkiem skorzystania z rabatu jest uczestnictwo w programie lojalnościowym Lotosu.

Warunki wakacyjnej promocji musiały wzbudzić wesołość wśród związkowców z Solidarności, bo jeszcze tego samego dnia w internetowym wydaniu „Tygodnika Solidarność” ukazał się tekst, w którym wskazano, że osoby z legitymacją związkową mają o wiele lepsze warunki na co dzień.

Jak czytamy, wynegocjowane dla członków Solidarności posiadających związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej dają 35 groszy zniżki na paliwa zwykłe, 38 groszy na paliwa premium oraz 10 gr na autogaz. Tygodnik podkreśla, że w przeciwieństwie do innych kart lojalnościowych, legitymacja związkowa pozwala tankować z rabatem bez limitów.

Liczebność i siła, jaką stanowi NSZZ Solidarność, daje dobre podstawy do negocjacji z partnerami biznesowymi, aby przynależność do naszego związku nie tylko dawała siłę do walki o prawa pracownicze, ale również liczne zniżki i udogodnienia – mówi Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Okazuje się, że ze zniżek na paliwo bez limitów korzysta ponad 200 tys. członków Solidarności. Aby otrzymać elektroniczną legitymację związkową, należy zwrócić się bezpośrednio do swojej macierzystej organizacji związkowej – radzi organ Solidarności.

Ceny na stacjach będą spadać

Jak wskazują w piątkowym komentarzu rynkowym eksperci e-petrol.pl dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak, ogłoszona przez Orlen akcja rabatowa stała się wyzwaniem dla innych sieci stacji. Wakacyjne ceny nigdy nie były tak wysokie, a więc zapewne zainteresowanie ofertą lojalnościową dającą korzystne rabaty będzie bardzo znaczące – piszą.

REKLAMA

Ceny paliw są rekordowo wysokie, ale w ostatnich tygodniach występuje tendencja zniżkowa, która według analityków e-petrol.pl powinna się utrzymać. Najpopularniejsza benzyna Pb95 ulokuje się w przedziale 7,74-7,86 zł/l. W przypadku diesla o radykalne obniżki będzie trudniej, a cena średnia tego paliwa wynosić będzie 7,81-7,93 zł/l. Na stacyjnych pylonach obniży się zapewne także cena autogazu, która może wynosić 3,40-3,49 zł/l – prognozują.

Spadki cen ropy i paliw gotowych na rynku europejskim przełożyły się na spadek hurtowych cen paliw, i w konsekwencji na stacje paliw. W połączeniu z wakacyjnymi promocjami ceny podstawowych paliw oddalają się od 8 zł/l – piszą z kolei Urszula Cieślak, Rafał Zywert z BM Reflex. W najbliższych dniach możliwe są dalsze korekty w dół. W dalszym ciągu sytuacja jest napięta i zwyżki cen mogą powrócić – zaznaczają.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA