W miarę jak świat powoli wychodzi z pandemii koronawirusa otwierają się również fizyczne placówki. Apple przyjmuje chętnych na nowe iPhone'y we wszystkich sklepach w Stanach Zjednoczonych.
Część z nich świeciła pustkami przez prawie rok. 13 marca Apple podjął decyzję o zamknięciu wszystkich sklepów poza Chinami. Te otwierały się kolejno w różnych krajach w zależności od sytuacji epidemicznej.
Ostatnim stanem na liście był Teksas. Ostatni sklep otworzył się w poniedziałek. Powodem był nie tylko koronawirus, ale również atak zimy, który sparaliżował system teksański energetyczny.
Apple zyskał 5 proc. na Wall Street
Giełda jest pozytywnie nastawiona do na powrotu konsumentów do sklepów. I to mimo że do części nie można wejść z ulicy. Chcesz zrobić zakupy? Musisz zarezerwować sobie termin. Tak jest choćby w jednym z najbardziej efektownych sklepów Apple'a w Singapurze (na zdjęciu poniżej).
Niewielka część Apple Store'ów pozostaje zamknięta w Brazylii i we Francji. Oba kraje każdego dnia odnotowują około 30 tys. nowych przypadków koronawirusa.
Berkshire Hathaway wierzy w Apple
Warren Buffett, jeden z najbardziej znanych inwestorów giełdowych i szef holdingu Berkshire Hathaway pochwalił Apple za podejście do wypłat dywidendy i buy backów, czyli wykupu akcji w celu ich umorzenia.
Buffett przez pięć ostatnich lat zgromadził 5,4 proc. akcji Apple. Dziś jest to trzecie najdroższe aktywo w jego portfelu.
Kapitalizacja Apple wynosi 2,15 biliona dolarów. Drugi Microsoft traci do firmy Cooka ok. 400 mld dol. Trzeci jest Amazon.