REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kolejna reaktywacja kultowej marki sprzętu audio Unitra. Tym razem stoi za nią założyciel CD Projektu

Jedna z najbardziej poważanych polskich marek epoki PRL-u powróci na rynek za sprawą Michała Kicińskiego, jednego ze współzałożycieli CD Projektu. Miliarder nie zraził się porażką medytacyjnego telefonu komórkowego Mudita i szykuje nowe wejście na rynek elektroniki. Już w czerwcu mają zostać zaprezentowane nowe sprzęty marki Unitra, a do sklepów mają trafić jesienią.

20.05.2022
15:35
Unitra powraca. Za reaktywacją marki stoi Michał Kiciński z CD Projektu
REKLAMA

O kolejnym powrocie na rynek marki z jednym z najbardziej udanych logotypów w historii polskiego przemysłu pisze „Puls Biznesu”. Jak mówi gazecie Michał Kiciński, na pomysł reaktywacji Unitry wpadł 2020 roku, a dziś firma jest już na ostatniej prostej przygotowań do debiutu rynkowego.

REKLAMA

Przypomnijmy, że poprzednia reaktywacja Unitry nastąpiła w 2014 roku, po 25 latach od zniknięcia tej marki z rynku w wyniku transformacji ustrojowej. Przedsięwzięcie nie okazało się jednak sukcesem, co pewnie w dużej mierze wynikało z tego, że postanowiono logo Unitry umieszczać na sprzętach produkowanych w Chinach.

Tym razem ma być zupełnie inaczej. Przejmując markę Unitra od jej dotychczasowego właściciela Kiciński ze współpracownikami obiecali, że nie będzie to kolejna operacja typu white label, polegająca na umieszczaniu własnego logotypu na masówce produkowanej w Chinach. Stawiamy na lokalną produkcję, która przekłada się również na jakość i trwałość sprzętu – mowi „Pulsowi Bizbesu” Daniel Kostrzewa, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Unitry.

Wiceszef firmy, która na razie liczy 20 pracowników, deklaruje, że nowe produkty będą sprawne przez lata, a w razie usterki będą szybko i łatwo naprawialne. Co więcej, dzięki umieszczeniu produkcji w Polsce firma chce uniezależnić się od problemów z zerwanymi łańcuchami dostaw w Azji. Produkując w Polsce, chcemy też pomóc uniknąć niedoboru sprzętu elektronicznego – mówi Kostrzewa.

Nowy właściciel ma zainwestować w Unitrę kilkanaście milionów złotych, ale żadnych szczegółów modelu biznesowego nie zdradzono. Na razie nic nie wiadomo też, w jakie segmenty sprzętu elektronicznego wejdzie nowa Unitra, ale z „Pulsu Biznesu” dowiadujemy się, że nowy sprzęt audio zostanie zaprezentowany w showroomie marki już w czerwcu, a na sklepowych półkach ma się pojawić jesienią.

Opóźniona Mudita Pure

Dlaczego na wstępie piszę o „porażce” Mudity? Pierwsze egzemplarze super-prostego telefonu komórkowego z funkcją medytacji miały trafić do klientów już jesienią 2020 roku, ale do dziś swojego egzemplarza nie dostało wielu inwestorów, którzy wsparli przedsięwzięcie na platformach crowdfundingowych Kickstarter i IndieGoGo.

REKLAMA

W najnowszym wpisie z 4 maja Mudita dzieli się świetną wiadomością, że dostarcza klientom 300 urządzeń, co oznacza, że do wysłania pozostanie tylko 100. Jeśli jesteś osobą, która wsparła nas na Kicksterze i nadal nie otrzymałeś w tym tygodniu swojego telefonu lub powiadomienia o wysyłce, skontaktuj się z nami jak najszybciej – pisze Mudita na platformie crowdfundingowej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA