REKLAMA
  1. bizblog
  2. Energetyka

To dopiero początek mrozów. Sklep PGG wydał ważne oświadczenie

Zgodnie z zapowiedziami słupki rtęci spadły poniżej minus 10 stopni Celsjusza. Taki mróz ma trzymać tydzień, jak nie dłużej. Ci, którzy grzeją się węglem nie mają żadnych powodów do obaw, bo opału nie zabraknie. Dotyczy to jednak wyłącznie tych, którzy zaopatrują się w internetowym sklepie prowadzonym przez Polską Grupę Górniczą.

08.01.2024
10:01
To dopiero początek mrozów. Sklep PGG wydał oświadczenie
REKLAMA

Od kilku tygodni spółki wydobywcze dwoją się i troją, żeby przypodobać się klientom indywidualnym. Najpierw Tauron z PGG prześcigały się w promocjach i obniżkach, a z nowym rokiem do tego wyścigu dołączył też Węglokoks Kraj. Ale najwidoczniej cena węgla to nie wszystko. Sklep PGG nawet obecną falę mrozów wykorzystuje do tego, żeby zapewnić o ciągłości usług i przy okazji wystawić sprzedawanemu przez siebie sortymentowi jak najlepsze świadectwo. 

REKLAMA

Polska Grupa Górnicza S.A. oferuje do sprzedaży wyłącznie własny polski węgiel, nie prowadzi sprzedaży mieszanek z użyciem węgli obcego pochodzenia spoza kopalń PGG S.A. Spółka posiada wyspecjalizowane służby kontroli jakości. Każda partia węgla opuszczająca kopalnię PGG S.A. jest na bieżąco poddawana badaniom laboratoryjnym pod kątem spełniania najwyższych obowiązujących norm jakościowych - informuje Polska Grupa Górnicza.

Sklep PGG: mróz nam nie straszny, węgla nie zabraknie

Nie dość, że klienci sklepu PGG nie mają żadnych powodów do zmartwień jeżeli chodzi o jakość sprzedawanego węgla, to nie powinni również martwić się o to, czy tego opału wystarczy. Sklep PGG zapewnia, że nikomu niczego nie zabraknie, nawet jak zimna aura zostanie z nami na dłużej. 

Więcej o sklepie PGG przeczytasz na Spider’s Web:

W związku z prognozowanym atakiem mroźnej zimy uspokajamy wszystkich klientów, że opał z kopalń Polskiej Grupy Górniczej S.A. jest dostępny i można kupić go na bieżąco w naszym sklepie internetowym. PGG S.A. – największy krajowy producent węgla opałowego dla gospodarstw domowych - zgromadziła obecnie w około 200 składach swojej firmowej sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) na terenie całej Polski zapas na poziomie 70 tys. ton węgla – czytamy na stronie spółki.

Sklep PGG informuje również o tym, że zapasy węgla opałowego w składach KDW są uzupełniane na bieżąco. A sprzedaż internetowa prowadzona jest przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

REKLAMA

Ale cena węgla pozostaje bez zmian

W najnowszym komunikacie sklepu PGG na próżno za to szukać zapowiedzi kolejnych obniżek. Bo też dotychczasowa cena węgla pozostaje bez zmian. Za workowany ekogroszek Karlik, Karolinka i Pieklorz trzeba zapłacić 1550 zł za tonę. Za ekogroszek luzem Karlik i Pieklorz wydamy 1300 zł. Za węgiel typu groszek (5–25 mm), kostka i orzech trzeba dać od 900 do 1270 zł. W ofercie jest jeszcze Grenpal Ekomiał za 937,88 zł. W bazie sklepu PGG zarejestrowanych obecnie jest 198 KDW z całej Polski. Najliczniej reprezentowane jest województwo śląskie (41 KDW), a najmniej zachodniopomorskie (jeden KDW).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA