REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Firmy robią sobie reklamę na plecach InPostu. Spółka Rafała Brzoski powiedziała „dość”

„Provema i InPost nawiązały współpracę” – tak zatytułowane materiały masowo pojawiły się w poniedziałek w mediach, informując o rzekomo nowym sposobie nadawania przesyłek w paczkomatach za pomocą apki Provema. Zamiast powielić informację prasową firmy Provema, Bizblog zapytał InPost, o co chodzi z tą współpracą oraz jaki miałby mieć w tym interes. Pytanie okazało się bardzo zasadne.

10.08.2021
10:33
inpost-appkomaty-ekologia
REKLAMA

„Nie wyraziliśmy zgody na publikację przez firmę Provema informacji prasowej, w której wykorzystana została nazwa InPost” – mówi serwisowi Bizblog.pl rzecznik prasowy InPostu Wojciech Kądziołka.

REKLAMA

Nasz dział prawny podejmie odpowiednie kroki, ponieważ nie ma zgody na wykorzystywanie przez zewnętrzne podmioty wizerunku naszej marki do własnych działań promocyjnych

– dodaje przedstawiciel InPostu

Chodzi o poniedziałkowy materiał prasowy Provemy, który powieliło wiele mediów – od branżowych serwisów piszących o usługach finansowych po portale informacyjne. Gdy w tytule pada słowo „InPost”, a treść sugeruje jakąś nową funkcjonalność dla klientów, taki materiał może liczyć na kliki.

REKLAMA

Problem polega na tym, że Provema wbrew sprzeciwowi InPostu wykorzystała tę markę do promocji swoich usług, a rzekoma współpraca z firmą Rafała Brzoski była jedynie pretekstem, by sprzedać przekaz marketingowy o tym, że „Provema to portmonetka, która daje dostęp do szeregu funkcji finansowych” i spróbować zainteresować swoimi usługami potencjalnych klientów.

Informacja prasowa o „nawiązaniu współpracy” przez Provemę i InPost już na pierwszy rzut oka wyglądała mało wiarygodnie. Znalazła się w niej bardzo krótka wzmianka o tym, że użytkownicy tej aplikacji będą mogli za jej pomocą nadawać przesyłki w paczkomatach, ale nie napisano, jaka w tym nowość dla użytkowników apki InPostu. Poza tym cały tekst był reklamą Provemy. Teraz firma będzie musiała się z tego tłumaczyć InPostowi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA