REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ramp rozbił bank. Inwestorzy sypnęli kasą i o pracę u młodych Polaków proszą się tuzy finansjery

Ramp to projekt Szymona Sypniewicza i Przemka Kowalczyka, na który w pół roku zebrali ponad pół miliarda złotych, a dopiero co zakończona runda inwestycyjna dzięki funduszom z Emiratów i Francji przyniosła nowy rekord Polski. Trudno się dziwić, że wśród 200 osób pracujących w Rampie znajdziemy menedżerów z HSBC, Barclaysa czy Citi.

14.11.2022
6:54
Ramp rozbił bank. Szejkowie  sypnęli kasą i o pracę u młodych Polaków proszą się tuzy finansjery
REKLAMA

Ramp ułatwia kupowanie kryptowalut za pośrednictwem aplikacji i stron internetowych.

REKLAMA

Naszym celem jest stworzenie infrastruktury, która uczyni Web3 łatwo dostępnym dla każdego

– mówi Szymon Sypniewicz, CEO i współzałożyciel Ramp.

Wspólnie z Przemkiem Kowalczykiem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy pozyskali od inwestorów 120 mln dol. Najnowsza, zamknięta przed kilkoma dniami runda opiewa na 70 mln dol. i jest największą inwestycją serii B w historii polskich startupów. Jak pokazują dane PFR Ventures i Inovo VC, runda plasuje Ramp na piątym miejscu wśród wszystkich startupowych rund w naszym kraju.

Ramp rośnie jak na drożdżach i kontynuuje ekspansję zagraniczną

W najbliższym czasie usługa ma wzbogacić się o kolejne, lokalne waluty i metody płatności. Dziś Ramp jest dostępy w 150 krajach, gdzie buduje infrastrukturę płatniczą dla portfeli, giełd kryptowalutowych, marketplace’ów NFT, a także firm gamingowych. Firma integruje się m.in. z GameStopem, Sorare, Brave, Exodusem, Trust Wallet, Axie Infinity i przeglądarką Opera.

Ekspansja jest możliwa dzięki rosnącym obrotom. Te wzrosły o 240 proc. tylko w ciągu ostatnich 10 miesięcy (porównanie rok do roku). W tym samym czasie liczba użytkowników, którzy przewinęli się przez serwery Rampa, wzrosła o 600 proc.

Dziś dla Rampa pracuje już ponad 200 osób, choć jeszcze przed rokiem pracowników było siedem razy mniej. Startup przyciąga doświadczonych ekspertów ze świata finansów. Jego szeregi zasilają choćby byli dyrektorzy HSBC i Barclays, a także Citibanku.

Ramp osiągnął pozycję lidera w obszarze produktów opartych o krypto, oferując najwyższej jakości user experience, najlepsze kursy wymiany oraz zgodność z regulacjami. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem dotychczasowego rozwoju Ramp i cieszymy się, że możemy wspierać jego zespół w realizacji wizji uczynienia Web3 dostępnym dla każdego – mówi Frederic Lardieg z Mubadala Capital Ventures.

Mubadala Capitali Korelya Capital to dwa fundusze które przewodniczyły najnowszej rundzie inwestycyjnej.

Inwestorzy z Emiratów i Francji inwestują w Ramp

Mubadala Capital to państwowy wehikuł inwestycyjny z Abu Dhabi, który zarządza aktywami o wartości 284 mld dol. Korelya Capital to zaś fundusz inwestycyjny założony przez Fleur Pellerin, która wcześniej była ministrem przedsiębiorczości, innowacji i gospodarki cyfrowej Francji. Korelya Capital w portfelu posiada m.in. Glovo i Bolta.

W inwestycji brały również udział fundusze Balderton Capital i polski Cogito Capital Partners.

REKLAMA

Szymon i Przemek wraz z zespołem są znakomitym przykładem polskich przedsiębiorców definiujących sektor, w którym działają i mających potencjał na zbudowanie globalnego gracza. Cieszymy się, że możemy ich w tym wspierać – mówi Sylwester Janik, partner zarządzający Cogito Capital.

Ramp w krótkim czasie zbudował pokaźne grono partnerów i użytkowników. Teraz rozszerza również grupę inwestorów o dwa globalne fundusze inwestycyjne. W połączeniu z perspektywicznym rynkiem, na którym działa startup pozytywnie nastraja to na przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że Rampowi bardzo blisko już do miana jednorożca.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA