REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ramp z licencją w USA. Polski krypto-startup rośnie jak szalony

W ciągu ostatniego roku Ramp urósł o 3000 proc., potroił swój zespół w ciągu pół roku i planuje go powiększyć trzykrotnie do końca przyszłego roku. W maju zebrał 10 mln dol. w rundzie seed, a teraz kończy z rundę A. Pieniądze pójdą m.in. na ekspansję za Oceanem.

05.12.2021
16:37
Polskie startupy. Ramp uzyskał licencję w USA i rośnie jak szalony
REKLAMA

Startup tworzy technologię, która pozwala na integrację mechanizmów zakupu kryptowalut w aplikacjach lub na stronach internetowych. To tzw. on-ramping, dzięki któremu o wiele łatwiej tworzy się rozwiązania kryptowalutowe i buduje lepsze doświadczenie dla użytkownika. Z jego punktu widzenia wymiana kryptowalutowa zachodzi podobnie do dowolnej płatności w e-commerce.

REKLAMA

O tym, jak Ramp działa może się zresztą przekonać każdy użytkownik Opery. W tej przeglądarce założyć możemy kryptowalutowy portfel do płacenia za dowolne artykuły. Opera jest jednym z 400 partnerów, u których możemy skorzystać z pośrednictwa Rampu. Stawkę uzupełniają m.in. gra NFT Axie Infinity, gra fantasy football Sorare, Dapper Laps (twórcy CryptoKitties i NBA Top Shot), a także portfele kryptowalut Argent i Trust Wallet.

Od samego początku budujemy Ramp w taki sposób, by dawać naszym użytkownikom i partnerom rozwiązanie proste w obsłudze i bezpieczne. Regulacje odgrywają w tej ochronie kluczową rolę i to właśnie one pozwalają na tworzenie świata, w którym każdy będzie mógł skorzystać z nowych możliwości, jakie daje krypto

– mówi Szymon Sypniewicz, CEO i współtwórca Ramp.
 class="wp-image-1461922"

Ramp może teraz bezpośrednio świadczyć usługi w części stanów USA.

Umożliwia to licencja Money Service Business (MSB), wydana przez amerykański Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN). Dotychczas Ramp również był dostępny za Oceanem, ale korzystał z pośrednictwa partnerów.

Wcześniej Ramp (a właściwie brytyjska spółka z grupy Ramp) uzyskała rejestrację w systemie brytyjskim.  Financial Conduct Authority (FCA) przyznał jej licencję cryptoasset business. Ramp jest ósmą spółką prowadzącą działalność związaną z kryptoaktywami, która uzyskała pełną rejestrację FCA.

Natomiast od 2020 roku Ramp posiada licencję polskiego KNF-u, która umożliwia działanie w ramach Open Banking, zgodnie z unijną dyrektywą PSD2. Ramp dostępny jest w większości krajów świata:

 class="wp-image-1624120"
REKLAMA

Ramp skupi się na rekrutacji

Startup planuje trzykrotnie powiększyć swoją załogę do końca przyszłego roku. Inwestuje w rozwój produktu, ale szuka również sprzedawców do wzmocnienia zespołu biznesowego. W Polsce posiada biura w Warszawie i Wrocławiu, ale oferuje również możliwość pracy zdalnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA